Hlavní navigace

Nova HD na pozici služeb CS Link a Skylink už jen z jedné frekvence

21. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 2. 2011

Provozovatelé satelitních služeb CS Link (M7 Group) a Skylink (TradeTec a Towercom) se dohodly na tom, že televizi Nova s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) už budou distribuovat pouze z jedné frekvence. Půjde tedy o takzvaný simulcrypt (sdílené kódovánání). CS Link na tuto skutečnost upozornil prostřednictvím svých webových stránek. Zákazníci musí nový kmitočet naladit do 8. března.

ČTĚTE TAKÉ: Prima love zveřejnila technické parametry pro satelitní příjem

ebf - tip do článku - debata

Pro klienty Skylinku se nic nemění. Právě z jeho frekvence bude Nova HD pro oba operátory nabízena. O jejich snaze domluvit se, se hovořilo dlouhodobě, v podstatě již několik měsíců poté, co zahájila stanice vysílání v této kvalitě z CS Linku. Pro provozovatele této satelitní služby to pochopitelně znamená velké ušetření nákladů, kterou musel vynakládat na vlastní distribuci signálu. Díky tomuto kroku vám již brzy budeme moci přinést nový program, upozorňuje CS Link, který by měl na této frekvenci distribuovat stanici Prima love. Ta bude též dostupná zákazníkům Skylinku.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 12109/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2, kódování CryptoWorks (Irdeto).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).