Hlavní navigace

Nova HD na satelitu CS Linku a Skylinku ode dneška z jedné frekvence

6. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 3. 2011

V souvislosti se vstupem nové televizní stanice Prima Love do satelitní nabídky CS Link, Skylink a T-Mobile televize došlo také k další zásadní změně – odpojení samotné pozice kanálu Nova HD pro první uvedenou platformu. V praxi to znamená, že zákazníci všech tří služeb už naleznou tuto stanici pouze na jediné frekvenci. Distribuci signálu zajišťuje služba Skylink.

K TÉMATU: Nova HD na pozici služeb CS Link a Skylink už jen z jedné frekvence

ICTZ23

K tomuto kroku došlo o dva dny dříve, než byl původní plán. CS Link sliboval odpojení Novy HD na frekvenci 12070(H až na 8. března. Tento krok je však logický. Vysílání Prima Love se totiž v současné době skládá nejen ze statické obrazovky, ale také upoutávky. Pokud by oba programy, tedy jak uvedená stanice, tak i Nova HD, zůstaly na stejné frekvenci, došlo by u druhého kanálu minimálně k degradaci na SD kvalitu, tedy klasické rozlišení.

Nové parametry příjmu platné pro všechny satelitní služby (CS Link, Skylink, T-Mobile televize): Astra 3B (23,5 stupně východně), 12109/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2, kódování CryptoWorks a Irdeto.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.