Hlavní navigace

Nova HD na satelitu opět ze dvou frekvencí

27. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 10. 2008

Od konce minulého mohou diváci satelitní platformy Skylink přijímat opět televizi NovaHDTV rozlišení na dvou frekvencích. Podle serveru KingOfSat se kanál na své staré frekvenci 10803/H objevil v sobotu 25. října. Divákům však nedoporučujeme Novu HD na tomto kmitočtu ladit, protože se zde projevuje stejný problém jako donedávna na 11797/H. Zvuk je oproti obrazu opožděný a tentokrát s jeho příjmem mají problém i set-top-boxy, které jinak českou komerční jedničku zobrazují bez problémů.

Nova HD začala jako první český HDTV kanál na satelitu vysílat v platformě Skylink 1. října při příležitosti vstupu této platformy do České republiky. Ve vysokém rozlišení např. nabízí Snídani s Novou, magazín Víkend, Televizní i Sportovní noviny, Pojišťovnu štěstí, Soukromé pasti i seriál Kriminálka Anděl. V příštím roce by měla v HDTV na satelitu zahájit také Česká televize, i když jen na pár hodin denně. Již nyní televize kupuje přenosový vůz pro vysílání v HD kvalitě a začíná vyrábět pořady ve vysokém rozlišení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.