Hlavní navigace

Nova HD skončí v satelitním CS Linku, je pro ni drahý

Televize Nova zítra o půlnoci ukončí vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) prostřednictvím satelitní služby CS Link. Původní informaci serveru Parabola.cz potvrdila DigiZone.cz mluvčí stanice Veronika Šmítková. TV Nova ukončuje experimantální vysílání v HD rozlišení na satelitu Astra 1E v kompresi MPEG-4 AVC, uvedla mluvčí.

Nova podle Šmítkové původně plánovala experiment HDTV pouze na několik týdnů a sloužil primárně k prověření některých technických parametrů pro případné komerční vysílání. Nebyl tedy určen pro širokou veřejnost. Díky vstřícnému přístupu společnosti T-Systems Czech Republic, která dočasně uvolnila pro tento experiment satelitní kapacitu, a společnosti Czech DiVision, která poskytla up-link, jsme ale tento experiment prodloužili i přes vánoční svátky, vysvětlila Šmítková.

Nova podle své mluvčí věří, že v dohledné době najde obchodní model, který by umožnil nabídnout jejím divákům pravidelné satelitní vysílání této stanice v HD kvalitě. Podobně jako v CS Linku, skončilo zkušební HD vysílání Novy už dříve v zemském digitálním multiplexu B v Praze. Nadále však pokračovalo v přechodném multiplexu C v Praze a Brně, a Novu HD dodnes nabízí v omezené základní programové nabídce IPTV například společnost Mattes AD.

Našli jste v článku chybu?