Hlavní navigace

Nova HD ve Skylinku už jen na nové frekvenci

13. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 5. 2009

Platforma Skylink dnes ukončila vysílání TV Nova ve vysokém rozlišení paralelně na dvou frekvencích. Distribuce na původním kmitočtu 11 797 MHz dnes byla ukončena, protože Nova ve vysokém rozlišení od dubna vysílá na nové frekvenci 12 109 MHz. „Dnes odpoledne bude toto přechodné období vysílání Novy HD na dvou frekvencích ukončeno. O změně parametrů byli zákazníci Skylinku písemně vyrozuměni a na původní frekvenci bude po určitou dobu umístěna textová informace o nových parametrech pro naladění,“ uvádí tisková zpráva platformy Skylink.

Program NOVA HD je součástí neplacené programové nabídky Skylinku pro území České republiky. Zákazníci, kteří si předplácejí balíček Multi, mají k dispozici i HD verzi sportovního kanálu Nova sport. Kromě toho Skylink nabízí ještě samostatný HD balíček, který obsahuje dalších 5 stanic ve vysokém rozlišení. Provozovatel slibuje, že ještě do letošního léta přibude do nabídky Skylinku další HD program.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).