Hlavní navigace

Nova je s tn.cz spokojena, čísla však hovoří jinak

3. 7. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
3. 7. 2008

Protože zpravodajský server tn.cz, který provozuje komerční televize Nova, funguje téměř dva měsíce, spuštěn byl s velkým očekáváním 5. května, rozhodl se náš dceřiný web Lupa.cz zhodnotit toto období. Přesto, že česká komerční jednička tvrdí, že je s ním a především s návštěvností spokojena, výsledky hovoří jinak. Lupa tvrdí, že desítky milionů investic a masivní kampaň má na návštěvnost slabý dopad. To, co se objevilo v podobě tn.cz a jakým způsobem fungují internetoví zpravodajci, odpovídá částce maximálně třetinové, konstatuje server.

ČTĚTE TAKÉ: Nova spustila portál tn.cz. Podívejte se do jeho kuchyně

Jak uvádí NetMonitor, za první měsíc fungování měl server tn.cz návštěvnost 1 519 819 reálných uživatelů (RU). Při srovnání s denními a týdenními čísly je ale zřejmé, že nový portál Novy trpí nepříjemným faktem. Zvědaví lidé přijdou, podívají se a nenajdou, co by je zaujalo. A výsledkem je, že se nevracejí. Lupa dále konstatuje, že s denní a týdenní návštěvnosti vyplývá, že obsah není tím, co by lidi na tn.cz lákalo. Postupný pokles v týdenních číslech navíc ukazuje, že lidé nemají potřebu se na server vracet.

AKVIZICE: Nova koupila portál Blog.cz a už je třetí v návštěvnosti Internetu

ICTZ23

Druhý měsíc, tedy červen, byl podle údajů z NetMonitoru opět ve znamení klesající návštěvnosti. Počet červnových reálných uživatelů byl 1 101 765, tedy pokles oproti květnu o více než 400 tisíc RU. Podle Lupy udělala také Nova chybu v tom, že když svůj portál propagovala, neměla se soustředit ve spotech na měsíce stará témata. Tn.cz uškodil v červnu také konec pěvecké soutěže X Factor, který jí vždy generoval dobrou pondělní návštěvnost. Jak z článku vyplývá, Nova však považuje svůj nový projekt za úspěšný. Ukažte mi jakýkoliv podobný internetový projekt, který startoval bez zázemí silného portálu a po několika týdnech byl podle reálných uživatelů v první desítce, sdělila tisková mluvčí Novy Veronika Šmítková.

K TÉMATU: Martin Ondráček: S tn.cz jsme spokojeni přibližně na 50 procent

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.