Hlavní navigace

Nova má přetlak vlastní dramatické tvorby

10. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 8. 2009

Televize Nova řeší kuriozní problém. Zatímco ještě před několika lety odmítala investovat výraznější prostředky do vlastní dramatické tvorby, dnes má vlastních projektů až příliš a nemá pro ně dostatek prostoru v programu. Do podzimního programového schematu nezařadila například seriály Pojišťovna štěstí nebo Okresní přebor. Generální ředitel Novy Petr Dvořák to v rozhovoru pro Týden.cz vysvětlil tím, že pro tyto projekty už nebyl v programu prostor.

UXD

Už se nám nikam nevešly. Máme v podstatě předtočeno na příští rok, na polici nám leží kriminální seriál Expozitura, seriál z módního prostředí Dokonalý svět, komediální seriál Okresní přebor, pátá řada Pojišťovny štěstí. Pořadů máme dost, ale není pro ně prostor, uvedl Dvořák.

Ředitel Novy se vyjádřil i k důvodům zrušení divácké hitparády Eso, která byla na Nově od samého začátku vysílání. Eso jsme stáhli kvůli tomu že spousta věcí, které se v něm vysílaly, se dneska dá na internetu najít. Takže jsme vytvořili pořad, který by měl na Eso trošku navázat, ale jít od muziky mnohem dál ke všem zajímavostem, které internet nabízí, dodal Dvořák s odkazem na nový formát Stahovák.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.