Hlavní navigace

Nova má problém: unikly výsledky dosud nevysílané soutěže Wipeout

8. 2. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

8. 2. 2011

UVNITŘ FOTO Měl to být jeden z pilířů programu Novy a Markízy, ale výsledky mezinárodní soutěže Wipeout, kterou loni na podzim v Argentině natáčely kromě zástupců těchto televizí další komerční stanice z Polska, Ukrajiny a Běloruska, unikly na internet. Ze čtyř soutěžních týmů skončil ten česko-slovenský, složený Novou a Markízou, jako poslední. Nejsledovanější česká a slovenská televize tak dlouho váhaly s odvysíláním hotové reality show, až je na sklonku loňského roku předběhla ukrajinská televize Inter a výsledky umístila na svůj web.

K TÉMATU: Kotek a Mádl mají natáčet pro Novu adrenalinovou show v Argentině

Pět zúčastněných zemí si nezkoordinovalo odvysílání natočeného materiálu, i přes informační embargo na Slovensku a v Česku jsou tak záznamy ukrajinské verze bez problémů dostupné na internetu a známé jsou i utajované kompletní výsledky, informoval slovenský web Mediálne.sk. Ukázky ze soutěže Wipeout, jejíž licenci televize zakoupily od společnosti Endemol (stejné, která vlastní práva pro reality show Big Brother), však během pondělí zmizely z videoserveru YouTube, na který Mediálne.sk odkazovalo.

ČTĚTE TAKÉ: Projekt Novy a Markízy Wipeout nabírá jasnější obrysy

Ukrajinská televize Inter vysílala soutěž pod názvem Bum – Bitva Slovanů od 10. října do 12. prosince minulého roku. Na obrazovce se tedy objevila pouhých pět dní po dokončení natáčení, které probíhalo v Argentině od 10. září do 5. října. Za televizi Nova soutěžili herci Bára Munzarová, Martin Trnavský, Ondřej Brzohobatý, modelka Nicol Moravcová, herečka Jana Sováková, bývalý fotbalista Tomáš Skuhravý, moderátor Tomáš Kraus, modelka Bára Kolářová a fotograf David Kraus.

Smíšený česko-slovenský tým televizí Nova a Markíza při natáčení soutěže Wipeout (Foto: Inter TV)

cif-tip-téma-foto

Moderátorem soutěže je za televizi Nova Libor Bouček, za slovenskou Markízu Jana Hospodárová, režie se za obě televize ujal Pepe Majeský, který nyní režíruje i druhou řadu Česko Slovenské SuperStar. Zatímco na Nově má být soutěž vysílaná pod názvem Wipeout, pro Markízu ještě není o titulu rozhodnuto. Obě televize také stále tají nasazení této soutěže, v níž nakonec zvítězilo mužstvo Ukrajiny před Polskem a Běloruskem.

Jedna z disciplín „Bitvy Slovanů“. Úplně vlevo s českou vlajkou tým televize Nova. (Foto: Inter TV)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.