Hlavní navigace

Nova může z Barrandova odbavit až 12 televizních programů

13. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
13. 5. 2008

Pokud by televize Nova chtěla, mohla by už dnes ze svého News Centra na Barrandově vysílat až dvanáct televizních programů najednou. Na pražské konferenci iCT Day 2008 to v pondělí řekl Josef Uher, vedoucího servisní techniky televize Nova. Můžeme odbavit čtyři programy najednou z jednoho odbavovacího pracoviště. Odbavovací pracoviště máme tři, takže celkem můžeme vysílat až dvanáct programů, řekl Uher. Tolik programů ale samozřejmě nikdy vysílat nebudeme, dodal.

cif 24 - early cena - média

Hlavní program televize Nova nyní odchází z Barrandova ve třech výstupech: v HD verzi, pro zemské digitální vysílání a pro analogové vysílání. Uher připouští, že Nova měla po zprovoznění nových odbavovacích pracovišť technické problémy. Asi největší potíží byl lidský faktor při konverzi z formátu 4:3 do 16:9. Nejhorší bylo vyřezávání letter boxu, občas se obraz roztáhnul. Bohužel to bylo vidět i na obrazovce, přiznal Uher.

Nova je podle šéfa servisní techniky připravena vysílat i své další dva programy, Galaxii sport a Nova Cinema, ve vysokém rozlišení obrazu. Zatím se ale k tomuto kroku nechystá. Pro hlavní program ale bude vyrábět mnohem více původních pořadů v HD verzi. Nyní takto Nova produkuje zpravodajské a publicistické pořady. Od podzimu bude těch pořadů celá řada, jejich názvy se dozvíte včas z tisku, uvedl Uher.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).