Hlavní navigace

Nova nabízí letní videospeciál. Dostupný má být i pro mobilní zařízení

21. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
UVNITŘ GALERIE – Na diváky čeká výběr toho nejlepšího z řady seriálů, včetně show Tvoje tvář má známý hlas. Otázkou je, zda bude přehrávání fungovat i v mobilu, jak je slibováno.

Vedle zmiňované a hodně sledované show budete moci zhlédnout i výběr z Ordinace v růžové zahradě 2, seriály Ulice, Na Vodě, Okresní přebor, Kriminálka Anděl či kuchařskou show MasterChef. Chybět nemají ani ukázky z nových řad, rozhovory s oblíbenými hrdiny a také již odvysílané díly reality show Výměna manželek.

Z vlastních internetových projektů televize Nova se diváci mohou těšit na magazín Brána do historie či lifestylové Hravě zdravě a Maminy s rozumem. V nabídce bude i výběr ze starších zábavních pořadů, jako je Zlatá mříž či Čundrcountryshow.

ČTĚTE TAKÉ: Nova přes léto uvolní řadu seriálových dílů. Třeba z Ordinace

Videotéka Nova Plus po dvou letech provozu. Zeptali jsme se na změny

Nova připomíná technické pauzy každé první pondělí v měsíci

Letní videospeciál internetového portálu Nova.cz naleznou diváci na http://letnispecial.nova.cz. Včera večer však v mém případě přehrávání videí fungovalo pouze u počítače s Windows 10 (prohlížeč Firefox), na telefonu LG Flex 2 (Android 5.1) s tím samým webovým prohlížečem byl ale formát rozhozen a objevila se zpráva, že video nelze přehrát. V každém případě pořady, které jsem zkoušel, vyžadovaly Adobe Flash a nesly logo Nova Plus.

MMF23 tip3

Přesný termín ukončení akce není zatím znám a PR koordinátorka Martina Vrňáková nám sdělila, že zatím se hovoří „o letních měsících“. Na dotaz, jakým způsobem bude podporováno přehrávání v mobilních zařízeních, které skupina Nova zatím dovoluje přes aplikaci pouze u placené služby Voyo, jsem se dozvěděl, že bude povoleno přehrávání přímo ve webovém rozhraní. Krátké ověření ale ukázalo, že nemusí fungovat vždy.

Minimální hardwarové a softwarové požadavky nebyly v tiskové zprávě uvedeny, ale Martina Vrňáková se nám obratem vyjádřila i k nim: Na desktop zařízeních funguje přehrávání videí letního speciálu na všech běžných prohlížečích a OS stejně, jako služba Nova Plus. Na mobilech je přehrávání videí taktéž bezproblémové, až na výjimku Firefoxu, který vyžaduje pro přehrávání instalaci Flash pluginu, který není podporovaný v běžných mobilních OS.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).