Hlavní navigace

Nová neplacená televize o vaření už má jméno, odstartuje nejpozději v říjnu

30. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tematická stanice bude jen jedním z několika programů, které se v nejbližších týdnech a měsících chystají rozšířit nabídku DVB-T v České republice.

V horizontu několika týdnů, nejpozději v říjnu, odstartuje nová neplacená televize o vaření Mňam TV. Právě tak se bude jmenovat projekt, který pomáhá na trh uvést společnost Axocom mediální manažerky Eriky Luzsiczy. Sama Luzsicza to řekla v rozhovoru pro server Mediář.cz, který vyjde příští týden. Kromě pozemního digitálního šíření, prozatím není jasné, ve které DVB-T síti, má být program dostupný také na satelitu a v kabelovýchIPTV sítích. Program bude prozatím stavět především na akvizičních pořadech, ale později se chce dostat na poměr 50:50. Výrazně lokální charakter má naběhnout do osmi měsíců.

K TÉMATU: Food Channel nebude provozovat firma Axocom, staví ho pro britského investora

KL24

Televizní podzim bude z pohledu startu nových televizních stanic bez pochyby velmi zajímavý. Kromě Mňam TV mají ve volném vysílání odstartovat také dvě nové televizní stanice patřící do impéria mediálního magnáta Jaromíra Soukupa. Jedna by se měla zaměřit na filmy a druhá na dokumenty. Obsah má těmto stanicím dodat majitel Filmboxů, společnost SPI International. Velmi blízko k dohodě týkající se rozšíření distribuce DVB-T signálu je i provozovatel Harmonie TV. Ten chce zároveň požádat o zemskou licenci i pro BOOMtv. 29. září začne v Regionální síti 7 vysílat celoplošně dokumentární Kinosvět.

Foto: Volfík René (isifa)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).