Hlavní navigace

Nova News získala licenci, vysílat má 18 hodin denně. fanda míří na satelit

14. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nova může spustit svůj zpravodajský kanál. Šířit ho chce dle specifikace formou zvláštních přenosových systémů. CET 21 obdržela taktéž satelitní licenci pro chystaný program fanda.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání společnosti CET 21 licenci pro kanál Nova News. Tento chystaný zpravodajský program, jak vás již server DigiZone.cz informoval ve středu, nemá být šířen klasicky, ale prostřednictvím internetu. RRTV se konkrétně ve svém zápisu ze zasedání zmiňuje o zvláštních přenosových systémech. Licence byla Nově udělena na dobu 12 let, Rada obdržela žádost o její vydání 1. června.

K TÉMATU: Nova oprášila projekt zpravodajského kanálu Nova News. Má být na internetu

Ze zápisu RRTV lze dále vyčíst, že stanice bude vysílat 18 hodin denně a bude se orientovat na zpravodajství, publicistiku a zábavní pořady vlastní tvorby. Nova už jeden z internetových kanálů provozuje, a to Voyo Cinema. Pro něj ovšem nepotřebovala žádnou licenci, protože funguje v rámci internetové videopůjčovny Voyo.cz, jejíž fungování má CET 21 pojištěné u rady jako provozovatel videobsahu na vyžádání. Pro klasické televizní vysílání připravuje firma kanál „fanda“.

MIF22_Early

ČTĚTE TAKÉ: „fanda“ od Novy už má logo. Pátý program musí začít vysílat do konce srpna

Právě na posledním zasedání RRTV dostal program fanda pro veřejnost konkrétnější obrysy. Nova pro něj získala také satelitní licenci na dobu 12 let. Program bude tematicky zaměřen převážně na sport, dramatickou tvorbu a dokumentární tvorbu především americké provenience, a to akčního, kriminálního a sci-fi žánru. Sportovní pořady zaměřeny převážně na populární sporty, jako fotbal, hokej a motorismus, konstatovala rada. fanda by měl vysílat 18 až 20 hodin denně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.