Hlavní navigace

NOVA news

Nova dočasně upozadila Nova News, připravuje novou podobu webu tn.cz

Televize Nova nyní prezentuje zpravodajský kanál jako kompilaci reportáží bez loga umístěné v pravé horní části portálu tn.cz, který má projít v květnu proměnou.

Doba čtení: 1 minuta

Mimořádné zpravodajství k volbám nabídne i Nova News, opět s Emmou Smetanou

Hlavní zpravodajská relace na Nově od 19:30 využije živých vstupů k přepojování mezi volebními štáby, jejichž zástupci budou moci přímo reagovat na názory českých voličů.

Doba čtení: 1 minuta

Internetová Nova News mění program, nabízí aktuální zpravodajství k politické situaci

UVNITŘ FOTO Vyslovení důvěry či nedůvěry vládě premiéra Jiřího Rusnoka a kauze někdejšího středočeského hejtmana Davida Rátha se dnes bude věnovat pochopitelně i stanice ČT 24.

Doba čtení: 1 minuta

Českému DVB-T zoufale chybí dětský kanál. Uspět by mohly i další stanice

Nabídka programů v rámci pozemního vysílání už je poměrně bohatá a divák, který nechce placenou televizi, má z čeho vybírat. Jsou tu ale stále ještě určité rezervy.

Doba čtení: 4 minuty

Televizní tipy na sobotu: volební vysílání na ČT 24, Televizní noviny a Purpurová barva

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 2 minuty

Nova News přizpůsobí vysílání prezidentské volbě, hlavní zprávy Novy poběží z exteriéru

Nova se nepřímo inspiruje Událostmi České televize, které byly z exteriéru poprvé vysílány už loni. Divákům však chce nabídnout i interaktivu, která byla doposud obvyklá pouze v zahraničí.

Doba čtení: 1 minuta

Fanda vs. Prima Cool a Nova News vs. ČT 24: Kdo s koho?

Je objektivní porovnávat na první pohled podobné televizní stanice, které nedávno odstartovaly na českém televizním trhu, s již zaběhnutými značkami? Nebo je to míchání hrušek a jablek?

Doba čtení: 7 minut

Startuje Fanda, pátý kanál televize Nova

TÝDENNÍ REVIZE – Události uplynulého týdne zcela zastínil start pátého programu Novy s názvem Fanda. Plné pozornosti se tak nedostalo ani dalšímu kanálu Nova News.

Doba čtení: 5 minut

Nova spustila svůj další kanál Nova News. Dostupný bude pouze na internetu

Nova News bude čistě internetovým kanálem, alespoň prozatím. Dostupný bude zdarma a využije stávajících kapacit televize Nova. Do budoucna nevylučuje vlastní tvorbu.

Doba čtení: 1 minuta

Nejdřív oznámila dva nové kanály ČT, teď je jasné, že na nich pracuje i Nova

TÝDENNÍ REVIZE – Spuštění dvou nových kanálů má v plánu nejen Česká televize, ale i komerční Nova. Kromě fandy chystá zpravodajský kanál Nova News.

Doba čtení: 5 minut

Nova News získala licenci, vysílat má 18 hodin denně. fanda míří na satelit

Nova může spustit svůj zpravodajský kanál. Šířit ho chce dle specifikace formou zvláštních přenosových systémů. CET 21 obdržela taktéž satelitní licenci pro chystaný program fanda.

Doba čtení: 1 minuta

Na Barrandově vzniká filmový kanál Nova Cinema

Televize Nova pokračuje ve šlépějích rumunské stanice Pro TV, jejíž generální ředitel Adrian Sarbu z pozice šéfa televizních aktivit bermudské CME v České republice, na Slovensku a v Rumunsku přímo šéfuje generálnímu řediteli Novy Petru Dvořákovi. Na Barrandově nyní finišují přípravy nového filmového kanálu Nova Cinema, inspirovaného rumunskou stanicí Pro Cinema. Vysílat by mohl začít už letos.

Doba čtení: 8 minut

Nova chystá další digitální kanály a HD vysílání

Pokud parlamentem projde „supermininovela“ zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, díky níž by v pozemních digitálních multiplexech mohly dočasně vysílat televizní programy převzaté z kabelu a satelitu, televize Nova této možnosti zcela jistě využije. Na odborné konferenci Digitální televize, kterou v úterý v Praze uspořádal Institute for International Research (IIR), to prohlásil její generální ředitel Petr Dvořák. Ještě letos by se tak v éteru mohly objevit další programy televize Nova.

Doba čtení: 6 minut

Petr Dvořák: Neúspěch u RRTV nezměnil digitální plány Novy

Doba čtení: 1 minuta

Petr Dvořák: Nova se chce dohodnout, ale není s kým

Televize Nova je ochotná vyměnit své analogové kmitočty za digitální, ale pouze za podmínky, že jí zákon garantuje určitý počet kompenzačních licencí pro nové programy. Takovou novelu zákona by musel parlament přijmout ještě do konce března, jinak se Nova nevyjádří k Technickému plánu přechodu na zemské digitální vysílání. „Potřebujeme nějakého hlavního vyjednavače, kterého stanoví vláda a s kterým bychom se dohodli na principech přechodu na DVB-T,“ říká v rozhovoru pro server DigiZone.cz generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Doba čtení: 9 minut

Co říkala Nova o digitalizaci přede dvěma lety a co říká dnes

Taky se vám stává, že při vymazávání starých souborů z PC narazíte na skvost, který vás donutí rekapitulovat? Pro mě je takovým unikátním dokumentem dva roky starý přepis první a zatím i poslední tiskové konference televize Nova věnované výlučně problematice digitálního vysílání. Od prosince 2004 se toho sice hodně změnilo, není ale na škodu si připomenout, s čím Nova vstupovala do digitalizace a v čem jsou její názory dodnes konzistentní.

Doba čtení: 8 minut

Petr Dvořák: Nova může už teď provozovat čtyři až šest kanálů

Doba čtení: 1 minuta

Další trumfy Novy: analogové kmitočty a kasační stížnost

Televizi Nova se daří úspěšně zdržovat proces přechodu z analogového na digitální zemské televizní vysílání. Nejenže prostřednictvím soudu zpochybnila a posléze v podstatě zrušila udělení všech šesti licencí pro nové digitální programy, v ruce má navíc mnohem větší trumf v podobě vlastních analogových kmitočtů. Na ty má Nova nárok do roku 2017 a stát ji nemůže žádným zákonným prostředkem přinutit, aby se jich vzdala a přešla plně na digitální vysílání.

Doba čtení: 6 minut

Vysílací rada chce vypnout analog už v roce 2009

Ofenzíva digitálních programů sdružených v Asociaci digitálních televizí proti plánovanému ukončení analogového televizního vysílání v České republice vede přes Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta na svém včerejším zasedání projednala Technický plán přechodu od Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a navrhla změnit termín pro úplnou analogovou tmu na 9. září 2009. To je termín, který prosazují právě digitální televize.

Doba čtení: 5 minut

Žaloby nemusí ohrozit udělené digitální licence

Existuje precedens v případě několika rozhlasových stanic, kdy Rada pro rozhlasové a televizní vysílání znovu potvrdila svoje původní rozhodnutí, jenom ho lépe zdůvodnila. To se týkalo jak úspěšného žadatele, tak společností, které v licenčním řízení neuspěly a tendr napadly u soudu. K této verzi řešení současné situace se kloní také předseda Národní koordinační skupiny pro zavádění digitálního vysílání Zdeněk Duspiva.

28. 6. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nova napadla výsledek licenčního řízení na digitální televize

Doba čtení: 2 minuty

Petr Chajda ředitelem kabelových kanálů CME v České republice

28. 4. 2006 20:40
Doba čtení: 1 minuta

David Stogel: Jako první by Nova spustila filmový kanál

Doba čtení: 2 minuty

TV Nova jedná s kabelovkami o zařazení filmového kanálu

Doba čtení: 1 minuta