Hlavní navigace

Petr Dvořák: Nova může už teď provozovat čtyři až šest kanálů

5. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

5. 11. 2006

Televize Nova by mohla okamžitě spustit čtyři až šest televizních programů a v podstatě tak zaplnit jeden celý digitální multiplex. Hospodářským novinám to řekl generální ředitel této stanice Petr Dvořák. Všichni vědí, že největší zkušenosti s vysíláním mají stávající provozovatelé. My máme nejvíc zdrojů a také už jsme nejvíc investovali: mohli bychom tedy spustit nové kanály co nejdřív, komentoval šéf Novy důvody, proč Nova napadla výsledek licenčního řízení na nové digitální programy.

KL22_nominace

Spor o další podobu digitalizace televizního vysílání v České republice se podle Dvořáka chýlí ke konci. Teď už dochází k dohodě hlavních hráčů na trhu. Stát si začíná uvědomovat, že by měl ten proces svěřit do rukou stávajících hráčů. Když si v něm najdou své podnikatelské příležitosti, budou mít ambici ho vést a tím otevřít volné pozice na trhu. K těm velkým hráčům řadím nejen nás a Primu, ale i Českou televizi, řekl v rozhovoru pro HN ředitel Novy.

Dvořák připomněl že Nova vysílá na základě analogové licence platné do roku 2017 a stát tedy musí najít nějakou formou spolupráce s těmi, kteří už nyní vysílají: Musí se s námi, než tady bude nějakých 20 až 30 pozic, nějak dohodnout. Dosavadní nabídka státu za vrácení analogových kmitočtů, tedy jedna bonusová licence pro celoplošné digitální vysílání navíc k současnému programu, Nově nevyhovuje. Při neoficiálních setkáních se zástupci připravovaných digitálních stanic zástupci Novy neskrývají zájem obsadit celý jeden digitální multiplex, tedy nejméně čtyři programové pozice.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.