Hlavní navigace

Nejdřív oznámila dva nové kanály ČT, teď je jasné, že na nich pracuje i Nova

16. 6. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Spuštění dvou nových kanálů má v plánu nejen Česká televize, ale i komerční Nova. Kromě fandy chystá zpravodajský kanál Nova News.

Nova připravuje kromě fandy i zpravodajský kanál

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání společnosti CET 21 licenci pro kanál Nova News. Tento chystaný zpravodajský program, jak vás již server DigiZone.cz informoval ve středu, nemá být šířen klasicky, ale prostřednictvím internetu. RRTV se konkrétně ve svém zápisu ze zasedání zmiňuje o zvláštních přenosových systémech. Licence byla Nově udělena na dobu 12 let, Rada obdržela žádost o její vydání 1. června. Ze zápisu RRTV lze dále vyčíst, že stanice bude vysílat 18 hodin denně a bude se orientovat na zpravodajství, publicistiku a zábavní pořady vlastní tvorby. Nova už jeden z internetových kanálů provozuje, a to Voyo Cinema. Pro něj ovšem nepotřebovala žádnou licenci, protože funguje v rámci internetové videopůjčovny Voyo.cz, jejíž fungování má CET 21 pojištěné u rady jako provozovatel videoobsahu na vyžádání. Pro klasické televizní vysílání připravuje firma kanál „fanda“.

Portfolio kanálů Nova Group se brzo rozroste o další stanice.

Lukáš Polák: Nova News získala licenci, vysílat má 18 hodin denně. fanda míří na satelit

UPC zpoplatní set-top-boxy pro kabelovou TV

Zpoplatnění set-top-boxů pro příjem placené digitální kabelové televize zavádí největší česká kabelová společnost UPC. Pokračuje tak v praxi, kterou zavedla již loni v září u zákazníků s novou službou Kombi, tedy příjmu digitální kabelové televize a vysokorychlostního připojení k internetu. Tehdy oddělila cenu produktu od ceny za pronájem modemu. Nyní se to samé týká i kabelových set-top-boxů. Od jara takto UPC účtuje zvlášť poplatek za set-top-box už všech nových zákazníků, od července se to dotkne i všech ostatních. „Od 1. března 2012 máme u všech nových televizních produktů oddělenou cenu za službu a za pronájem zařízení. Od 1. července přistupujeme k rozdělení ceny za službu a za pronájem set-top-boxu u stávajících zákazníků,“ potvrdil serveru DigiZone.cz mluvčí české UPC Juraj Gerbery. „K oddělení pronájmu zařízení došlo především z důvodu rozšíření možností pro poskytování zařízení. Nově lze set-top box nebo CA modul zakoupit, což je pro klienta z dlouhodobého hlediska levnější než placení měsíčního nájmu,“ dodal.


archiv DigiZone.cz

Budova operátora UPC v zahraničí.

Jan Potůček: Máte UPC? Budete muset platit poplatek za set-top-box

Televizím končí smlouva v multiplexu 4

Plán Českých Radiokomunikací dostat až ke dvěma třetinám diváků pozemní cestou přenosy z letních olympijských her v Londýně v HD kvalitě nakonec nemusí být jenom nereálným snem. Jen by to nemusely být České Radiokomunikace, kdo ho naplní. Česká televize totiž vyjednává s firmou Digital Broadcasting, provozovatelem multiplexu 4, který plánuje od 25. června rozšířit svoje pokrytí na 52 procent populace, o dalším osudu vysílání programu ČT HD v této síti. Digital Broadcasting vypověděl všem televizím, které nyní vysílají v multiplexu 4, smlouvy tak, aby byla síť od 25. června volná pro komerční vysílání. Dosud totiž měla charakter dlouhodobého testu, za který televize často nic neplatily. Výpověď se týká jak programu ČT HD, tak Novy HD nebo hudební televize Óčko ve standardním rozlišení obrazu. „Nova HD vysílala v multiplexu 4 v režimu experimentálního vysílání, takže ano, na toto vysílání jsme již od provozovatele obdrželi výpověď,“ potvrdila serveru DigiZone.cz Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.


repro foto TV Nova

Nova HD je v multiplexu 4 šířena pouze na bázi experimentu.

Jan Potůček: Olympiáda v HD kvalitě přes terestriku? Nakonec by mohla být v multiplexu 4

Jan Potůček: Smlouva Óčka na vysílání v multiplexu 4 končí 24. června. Jedná o nové, i se sítí 3

Stručně

Československý DX klub (CSDXC) zveřejnil na svých webových stránkách vůbec první seznam, který obsahuje lokality a kanály, ze kterých by měl začít na konci tohoto měsíce vysílat zemský multiplex 4. Pod aktualitou je podepsaný bývalý spolupracovník serveru DigiZone.cz David Kříž, který má v oblasti telekomunikací dobré kontakty.

Lukáš Polák: Multiplex 4 už má neoficiální seznam vysílačů. Jeho provozovatel ho zpochyňuje

První fotografie svého studia poskytl serveru DigiZone.cz připravovaný sportovní kanál SlovakSport.TV, který brzy zahájí vysílání promo smyčky na satelitní pozici 23,5 stupně (tedy na stejné, kdy vysílají satelitní služby Skylink a CS Link). Už koncem tohoto měsíce tak SlovakSport.TV nabídne buď přímo na svojí obrazovce, nebo prostřednictvím partnerské TV Central, živé přenosy.

Jan Potůček: SlovakSport.TV zveřejnil fotografie svého studia a přehled prvních přenosů

Jan Potůček: Odvolaný šéf Digi Sportu Jaroslav Šišolák manažerem nové Slovak Sport.TV

Už sedmou regionální televizi začne v pondělí 18. června šířit celoplošný multiplex 3. Jeho provozovatel, společnost Czech Digital Group (CDG), kterou stoprocentně ovládají České Radiokomunikace, potvrdil zařazení Jihočeské televize do streamu z vysílače Kleť u Českých Budějovic.

Jan Potůček: Multiplex 3 potvrdil termín zařazení Jihočeské televize: pondělí 18. června


Autor: České Radiokomunikace

Jihočeská televize potěší řadu diváků (nejen) z tamní části republiky.

Zákazníci satelitní služby T-Mobile televize se nemusí obávat, že by se jich týkal takzvaný servisní poplatek, který od září zavedou operátoři CS Link a Skylink. Serveru DigiZone.cz to potvrdila mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová.

Lukáš Polák: Servisní poplatek služeb CS Link a Skylink se nebude týkat T-Mobile televize

Seriál Dokonalý svět z prostředního fiktivního módního časopisu Grace zmizí z obrazovky televize Nova hned po prvních dílech. Nejsledovanější české televizi generoval velice nízká čísla. Stejně dopadl i seriál Druhý život uváděný na sesterské Markíze jako Druhý dych.

Lukáš Polák: Dokonalý svět se na obrazovce příliš neohřál. Nova jeho reprízy stahuje

Jan Potůček: Nova stahuje z hlavního kanálu seriál Druhý život. Dá ho na Novu Cinema

MM socky3

Česká televize nasadí od 18. června, tedy od pondělka, do vysílání svého druhé programu blok Dobré ráno. Ten bude jakýmsi protipólem ke zpravodajskému Studiu 6, které se vysílá na kanálech ČT 1 a ČT 24. Poběží však ve stejnou dobu. Začínat tedy bude minutu před šestou hodinou ranní a končit o půl deváté.

Lukáš Polák: ČT 2 nasadí od pondělí nové Dobré ráno. Končí blok ČT 1 Živě na Jedničce