Hlavní navigace

Petr Dvořák: Neúspěch u RRTV nezměnil digitální plány Novy

23. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
23. 2. 2007

Ačkoli nám vloni v dubnu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) neudělila pro čtyři připravované programy ve dvou multiplexech ani jednu licenci, naše digitální plány zůstávají stejné, prohlásil ředitel TV Nova Petr Dvořák v rozhovoru pro server Broadbandtvnew­s.com. Nova měla v obou licenčních řízeních pro zemské multiplexy B a C po čtyřech žádostech – na stanice Nova news, Nova film, Nova seriál a Nova sport. RRTV nejsledovanější komerční televizi v Česku tehdy neudělila nic, své jednání odůvodnila poukazem na bonusovou licenci v tzv. digitální novele.

MMF24

Loňská obří restrukturace televize byla podle Dvořáka přípravou na budoucí časy. Server Broadbandtvnews.com zmiňuje také, že Nova brzy uvede novinku pro zadavatele reklamy. Místo cen inzerce stanovených na rok dopředu podle dřívějšího podílu na trhu budou sazby pro klienty proměnlivé. Petr Dvořák v rozhovoru dále řekl: Jedinou cestou, kterou se dá dnes vstoupit na český televizní trh, jsou tématické stanice. Zájemce o vysílání by měl mít ale na paměti, že podíl takových programů šířených přes kabel se za posledních šest sedm let výrazně nezměnil.

Autor komentáře Novácká cesta Chris Dziadul končí příspěvek slovy: S příchodem DVB-T, IPTV a satelitních platforem v poslední době se český trh prokazatelně mění. Ačkoli je jeho vývoj těžko předvídatelný, TV Nova na něm jistě bude hrát vůdčí roli.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).