Hlavní navigace

Petr Chajda ředitelem kabelových kanálů CME v České republice

28. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 4. 2006

Galaxii sport a další případné kabelové a tematické digitální kanály společnosti CMEČeské republice a na Slovensku povede od 1. května Petr Chajda, dosavadní ředitel akvizice a strategie televize Nova. Uvedla to mluvčí Novy Veronika Šmítková s tím, že k této personální změně dochází v souvislosti s digitalizací televizního vysílání a měnícím se televizním trhem.

cif-tip-téma-foto

Oblast akvizice na Nově přechází pod kompetence programového ředitele Davida Stogela. Strategií televize Nova se od 1. dubna zabývá Florin Alexandrescu, blízký spolupracovník generálního ředitele rumunských televizí PRO TV a Cinema Pro Adriana Sarbu, kterého CME v únoru pověřila vedením svých televizních stanic v České republice, na Slovensku a v Rumunsku.

Devětatřicetiletý Petr Chajda působí na Nově od roku 2003, kdy se stal výkonný ředitelem servisní společnosti Česká produkční 2000. Do televize přišel z finanční skupiny PPF, která Novu získala od původních zakladatelů Vlastimila Venclíka, Petra Hunčíka a Josefa Alana. Po fúzi České produkční s licencovanou společností CET 21 se Chajda stal ředitelem pro akvizici a strategii a zabýval se také koprodukcí filmů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.