Hlavní navigace

Petr Chajda ředitelem kabelových kanálů CME v České republice

28. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 4. 2006

Galaxii sport a další případné kabelové a tematické digitální kanály společnosti CMEČeské republice a na Slovensku povede od 1. května Petr Chajda, dosavadní ředitel akvizice a strategie televize Nova. Uvedla to mluvčí Novy Veronika Šmítková s tím, že k této personální změně dochází v souvislosti s digitalizací televizního vysílání a měnícím se televizním trhem.

Lupa tip MF temata2

Oblast akvizice na Nově přechází pod kompetence programového ředitele Davida Stogela. Strategií televize Nova se od 1. dubna zabývá Florin Alexandrescu, blízký spolupracovník generálního ředitele rumunských televizí PRO TV a Cinema Pro Adriana Sarbu, kterého CME v únoru pověřila vedením svých televizních stanic v České republice, na Slovensku a v Rumunsku.

Devětatřicetiletý Petr Chajda působí na Nově od roku 2003, kdy se stal výkonný ředitelem servisní společnosti Česká produkční 2000. Do televize přišel z finanční skupiny PPF, která Novu získala od původních zakladatelů Vlastimila Venclíka, Petra Hunčíka a Josefa Alana. Po fúzi České produkční s licencovanou společností CET 21 se Chajda stal ředitelem pro akvizici a strategii a zabýval se také koprodukcí filmů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.