Hlavní navigace

Nova o sobě dala tento týden vědět hned v několika důležitých momentech

13. 10. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Událostí číslo 1 tohoto týdne je bezpochyby oznámení Novy, že získala vysílací práva pro olympijský hokej ze Soči. Skupina Nova ale nepřekvapila pouze tím.

Nova získala práva pro olympijský hokej

Exkluzivní vysílací práva pro hokejový turnaj na Zimních olympijských hrách 2014 v Soči pro vysílání na pozemně šířených bezplatných kanálech získala televize Nova. Stejná práva už dříve zakoupila její sesterská televize Markíza na Slovensku. Nova zároveň zakoupila i kompletní práva pro zimní olympiádu v Soči a Letní olympijské hry 2016 v Rio de Janeiru pro placený kanál Nova Sport a internetový portál Voyo.cz pro území České republiky a Slovenska.

Ta samá kompletní práva, s výjimkou olympijského hokeje, má pro volné vysílání na pozemně šířených bezplatných kanálech veřejnoprávní Česká televize. Poprvé se tak olympijské přenosy objeví zároveň na veřejnoprávní i komerční televizi a budou přístupné jak na bezplatných, tak placených kanálech licencovaných v České republice. „Ze zisku vysílacích práv na olympijské hry mám obrovskou radost, zejména získání práv na hokejový turnaj v Soči je pro Novu skvělá zpráva. Jsem přesvědčený o tom, že kanály skupiny Nova přinesou olympijské hry v Soči a Rio de Janeiru v té nejvyšší kvalitě, kterou si český divák bezesporu zaslouží,“ uvedl generální ředitel Novy Jan Andruško.

Generální ředitel Novy Jan Andruško má na rozšiřování multiplexu 4 velký zájem. Mediální skupina tu šíří svůj nový program Fanda zaměřený na muže.
Autor: TV Nova

Generální ředitel Novy Jan Andruško musí být s výsledky svých podřízených spokojen.

Jan Potůček: Olympijský hokej ze Soči 2014 bude na Nově a Fandovi. Zbytek na Nově Sport, Voyo.cz a ČT

Lukáš Polák: Získala Nova práva pro příští olympijský hokej? Jasno bude už zítra

Pětka odhalila veřejnosti své hvězdy

Charakterizujeme se jako „jediná opravdová česká televize“, a tou chceme být i do budoucna, říká o nové celoplošné stanici její programový ředitel Václav Kutil. Pětka by neměla splývat s ostatními programy. Televizí je prý na českém trhu už mnoho a její zástupci proto nevidí důvod, proč by měli být jen jednou z nich. „Ať se lidé dívají, na co chtějí, od publicistiky přes dokumenty, hranou tvorbu a telenovely. Stávající televize tyto formáty nakupují, protože jsou levné a vždycky udělají nějakou sledovanost. My si myslíme, že naše vlastní tvorba bude natolik kvalitní, že bude-li se divák rozhodovat mezi telenovelou a nějakým zábavným pořadem, raději zvolí zábavný pořad,“ uvedl Kutil.

Pětka se nesoustředí na jednu tvář, má jich spousty. Zdeněk Izer je jen jednou z nich, stejně jako Iveta Bartošová, Petr Vondráček, Mahulena Bočanová, David Suchařípa, Markéta Hrubešová, a to jsou pouze ty nejznámější. „Máme spoustu lidí, o kterých si myslíme, že z nich časem budou hvězdy. Třeba Jakub Kohák,“ říká programový šéf Pětky Václav Kutil, která by měla nabídnout celé spektrum osobností i žánrů. Na jedné straně je Zdeněk Izer na druhé Jakub Kohák, každý pro jiný typ diváka.

Hlavní hvězdou televize Pětka je Iveta Bartošová.
Autor: TV Pětka

Hlavní hvězdou televize Pětka je Iveta Bartošová.

Jan Potůček: Filmy ani seriály zatím neplánujeme, říká programový ředitel Pětky Václav Kutil

Lukáš Polák, Jan Potůček: Sledovali jsme živě: tisková konference nové zábavné televize Pětka

Lukáš Polák: Podívejte se na ukázky z pořadů, které nabídne celoplošná televize Pětka

Vladimír Železný oficiálně „zmizel“ z multiplexu 4

Pouhé čtyři měsíce vlastnil Vladimír Železný podíl ve společnosti Digital Broadcasting, která je od letošního roku provozovatelem celoplošného televizního multiplexu 4. Obchodní rejstřík k 4. říjnu vymazal jeho pětadvacetiprocentní podíl, který nabyl teprve 7. června. Ve stejný den, kdy Železný odešel z této společnosti, převzala jeho podíl ostravská firma Cario Build, jejímž jediným vlastníkem je Radim Pařízek.

Zbývajících 75 procent v Digital Broadcasting drží další Pařízkova společnost Radio Čas, provozovatel stejnojmenného ostravského rádia. Pařízek se tak stal jediným majitelem operátora televizního multiplexu 4. Odchod Vladimíra Železného ze společného podniku oznámil už minulý týden server Česká média. Tehdy ho ale ani Železný, ani Pařízek nepotvrdili, a neučinili tak ani dotaz dalších médií, včetně agentury ČTK.

Radim Pařízek a Vladimír Železný teď mají před sebou těžký úkol. Podaří se jim do multiplexu 4 získat dostatek zákazníků?
Autor: pro DigiZone.cz Ivana Dvorská

Tyhle dva pány už pravděpodobně pohromadě neuvidíte – Radim Pařízek a Vladimír Železný.

Jan Potůček: Obchodní rejstřík vymazal podíl Vladimíra Železného u operátora multiplexu 4

Stručně

Nový regionální televizní multiplex, který na kanálu 46 z vysílačů Ládví, Strahov a Zelený pruh provozuje společnost adminTV založená skupinou GES, polovičním vlastníkem FTV Primy, původně měl skutečně převzít provozovatel pražské TV Metropol, společnost Metropol TV.

Lukáš Polák: Leoš Pohl se vrací do DVB-T byznysu. Bude většinovým vlastníkem Regionální sítě 4

Lukáš Polák: Okolo pražské Regionální sítě 4 pro DVB-T je řada otazníků. Metropol se od ní distancuje

Jan Potůček: Regionální televizní síť 4 stavěl GES pro TV Metropol, ta se nakonec stala jen klientem

28. října, ukončí provozovatel multiplexu 4, společnosti Digital Broadcasting, vysílání této sítě na doposud používaném kanálu 64 a signál na území hlavního města bude šířit pouze na kanálu 42. Vyplývá to z červené informační lišty, kterou do svého programu zařadila TV Pohoda.

Lukáš Polák: Provozovatel multiplexu 4 už stanovil termín, kdy ukončí v Praze vysílání na kanálu 64

Dalším cílem televize Nova v oblasti programování, je dostat její vybrané kanály také do chytrých televizorů. Její zástupci to ve středu uvedli na tiskové konferenci při příležitosti představení portálu Voyo.cz na platformě Viera Connect od společnosti Panasonic.

Lukáš Polák: Nova chce streamovat na chytrých televizorech i své kanály. Začne Novou Sport


Archiv: TV Nova

Náhled aplikace Voyo.cz pro chytrý televizor.

V lednu 2013 oslaví panevropský zpravodajský kanál Euronews významné výročí. Bude to přesně dvacet let, kdy ho mohli diváci vidět poprvé na svých obrazovkách. Při této příležitosti stanice uspořádala tiskovou konferenci, na které prezentovala své plány a vize pro nejbližší budoucnost.

Lukáš Polák: Kdy odstartuje Euronews v češtině? Stanice odhalila své plány k dvacátému výročí

Na českých a slovenských obrazovkách se v příštím roce opět objeví pěvecká show Česko Slovenská SuperStar. Ve čtvrtek to tiskovými zprávami ohlásily jak televize Nova, tak i její slovenská sestra Markíza.

Lukáš Polák: Nova s Markízou se po Hlasu Česko Slovenska příští rok opět vrátí k SuperStar

KL22 hlasovani

Vlastní erotický magazín nasadí od listopadu do vysílání televize Barrandov. Bude se jmenovat Intim Night, stanice ho bude vysílat jednou týdně a zatím si od externího producenta, společnosti Real TV, objednala šest dílů, které bude vysílat do konce letošního roku.

Jan Potůček: TV Barrandov chystá erotický magazín Intim Night a soutěž Liborovy ostré nůžky

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.