Hlavní navigace

Nova opět odložila diskusní Sedmičku. Čeká na Václava Moravce?

8. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 8. 2007

V podzimním programovém schématu televize Nova se opět neobjevil diskusní pořad Sedmička, který stanice zrušila v loňském roce. Podle generálního ředitele Petra Dvořáka se formát Sedmičky přežil, ale televize má připravený nový typ diskuse a hledá pro ni vhodného moderátora.

Sedmička v tom stavu, jak se objevovala před rokem, je pasé, řekl Dvořák na úterní tiskové konferenci Novy k podzimním programovým novinkám. Co se týče nové formy pořadu, máme jasno, co se týče moderátora, to ještě ne, dodal. Proto také nechtěl specifikovat, v jakém termínu by se mohl nový diskusní pořad na Nově objevit.

Televize Nova dlouhodobě usiluje o moderátora Václava Moravce, který moderuje Otázky na veřejnoprávní České televizi. První nabídku od Novy dostal Moravec ještě v době, kdy působil v české redakci rozhlasové stanice BBC a připravoval pro ni denní diskusní pořad Interview BBC.

Výrazné změny od září nečekají ani zpravodajské pořady televize Nova. Stanice připravuje nové zpravodajské centrum, z něhož by ráda zahájila vysílání letos v říjnu. Zároveň představí nové studio Televizních novin a nevylučuje ani změny na postech moderátorů zpravodajství. Petr Dvořák ale nechtěl komentovat informace některých bulvárních deníků, kdo všechno by měl Televizní noviny opustit.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.