Hlavní navigace

Nova opět v Televizních novinách apelovala na poslance kvůli reklamě

4. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 7. 2011

Další reportáží v hlavní zpravodajské relaci Televizní noviny připomněla v neděli večer televize Nova poslancům, že v polovině července budou definitivně rozhodovat o osudu reklamy ve vysílání České televize. 12. nebo 13. července totiž sněmovna rozhodne ve třetím čtení o senátním návrhu novely zákona o ČT, který ve znění pozměňovacích návrhů ruší od letošního listopadu reklamu ve vysílání programů ČT 1, ČT 24 a na internetových stránkách ČT.

K TÉMATU: Nova začala bojovat proti reklamě v ČT přímo v Televizních novinách

Reklama by naopak měla zůstat ve vysílání ČT 2 a ČT 4, a to maximálně v objemu půl procenta celkového denního vysílacího času. Generální ředitel Novy Jan Andruško v Televizních novinách prohlásil, že diváci hlavního programu ČT jistě uvítají, že budou mít televizi bez reklamy, zatímco u ČT 2 a ČT 4 reklama splní svoji roli – zafinancuje Fond kultury a nákup vysílacích práv pro sportovní přenosy na Čtyřce, především pak ty, které jsou pro komerční televize nezajímavé.

BRAND23 Workshop

BLOG: Nova porušuje zákon a je ticho po pěšině

I když novela postoupila ve sněmovně do třetího a posledního čtení, stále ještě ji mohou poslanci výrazně pozměnit. Už před druhým čtením této novely Nova vysílala takřka každý den silně jednostranné reportáže v Televizních novinách, v nichž neváhala útočit na Českou televizi, aniž by dala jejím zástupcům možnost reagovat. Útoky na ČT se stupňují zejména nyní, v době po oznámení Jiřího Janečka, že ke konci srpna rezignuje na funkci generálního ředitele ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).