Hlavní navigace

Nova plánuje prostorový zvuk, ale určitě ne v terestrickém multiplexu

15. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 12. 2008

Česká komerční jednička TV Nova plánuje do budoucna vysílání některých pořadů se zvukem v Dolby Digital 5.1. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel televize Ivo Ferkl s tím, že tuto technologii bude moci nabídnout prozatím pouze satelit nebo jiné platformy než je DVB-T. V tuto chvíli probíhají již určitá jednání nebo porady a připravujeme technickou strategii v této oblasti, potvrdil Ferkl, ale dodal, že se však s konkrétními kroky nedá počítat v příštím roce, ale spíše až v roce 2010, kdy by ve formátu HDTV zahájila vysílání i Česká televize.

V této oblasti je dost důležité, abychom spolu s Českou televizí, ale i operátory zvolili stejnou normu, aby nedošlo k tomu, k čemu došlo např. v síti Telefóniky, tedy, že se vysílá s jinou normou. Je důležité, aby všechny televize, které budou dostupné na trhu, mohly toto vysílání naladit, konstatoval technický ředitel TV Nova.

Rozhovor s Ivo Ferklem čtěte na serveru DigiZone.cz již zítra.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.