Hlavní navigace

Nova pozastavila nábor lidí pro MTV Czech

20. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 3. 2009

Televize Nova pozastavila avizovaný nábor všech nových lidí pro připravovanou českou mutaci hudební stanice MTV. V rozhovoru pro Mladou frontu Dnes to uvedl generální ředitel společnosti CET 21 Petr Dvořák. Nova plánovala spustit vysílání české verze MTV v prvním čtvrtletí 2009, z vyjádření ředitele Dvořáka však vyplývá, že projekt se o nějaký čas posune. Klíčovým faktorem rozjezdu každé nové stanice jsou právě lidské zdroje.

K TÉMATU:
Česká MTV od Novy = velký problém pro Óčko
MTV Europe Music Awards 2009 v Praze, proč ne?
Jiří Balvín: Óčko chtělo českou MTV jako svůj druhý kanál

UXD

Nyní jsme například pozastavili nábor všech nových lidí na připravovanou stanici MTV. Tu jsme chtěli začít vysílat už v prvním čtvrtletí letošního roku. Její start ale odkládáme, snažíme se čekat s určitými projekty, které nebudou mít jednoznačnou návratnost, do doby, kdy se trh oživí. To může být už na podzim nebo také až v průběhu příštího roku,“ uvedl Dvořák v rozhovoru pro MF Dnes. Zmínil i další úsporná opatření, která se dotknou i nejsilnější stanice mediálního koncernu CME.

Od listopadu navíc děláme řadu nákladových opatření. To znamená, že jsme přestali utrácet za některé věci – zrušili jsme řadu služebních cest, některé večírky, marketingové akce, náklady na občerstvení, přestali jsme nabírat nové lidi, podívali jsme se i do stávajících týmů,“ řekl Dvořák. Pokud jde o program, vedení Novy se snaží jej zefektivnit tak, aby dodával stále svou sledovanost, ale zároveň si odpustí drahé třešničky na dortu. „Chtěli jsme na jaře vyrazit s velkou show typu X Factor nebo SuperStar. Potom jsme chtěli udělat nějaký program vlastní výroby na všední odpoledne. Ale raději budeme stavět na svých úspěšných základních kamenech typu Televizní noviny, seriály Ulice a Ordinace,“ dodal ředitel Novy.