Hlavní navigace

Nova projde v září mírným redizajnem

6. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 8. 2009

UKÁZKA UVNITŘ Hlavní kanál televize Nova a filmový kanál Nova Cinema projdou v září mírnou změnou grafiky. U prvního programu Novy by se grafika neměla zásadně lišit, viditelnější změna by měla být u Novy Cinema. Na včerejším veletrhu produktů TV Nova to řekl generální ředitel Petr Dvořák.

Podle něj divák nevnímá jen kvalitu jednotlivých pořadů ale ke vnímání televizního vysílání jako celku patří i grafický obal. Proto se vedení rozhodlo oživit grafickou výbavu svých dvou nejstarších kanálů. Viditelným znakem bude čtverec, ve kterém bude umístěn hlavní identifikační symbol, tzv. Nova spot. Čtverec bude znakem všech upoutávek a grafických prvků, které se v nich budou objevovat. Naznačuje to i ukázka, kterou vám na Digizone.cz přinášíme.

REPORTÁŽ: Podzim na Nově: nejbohatší bude sportovní a filmový kanál

KL22 hlasovani

Nova ale zatím neodhalila konkrétní novou podobu Novy Cinema, a to ani na včerejší prezentaci. Nicméně nová grafika obou kanálů by se měla poprvé objevit 20. září. Nova sport ale zůstane u své nynější grafiky, kterou začala používat jen před rokem po změně názvu a provozovatele z původní Galaxie sport na Novu sport.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.