Hlavní navigace

Nova rozšiřuje zpravodajský tým, redaktora hledá i Prima

28. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 8. 2006

Dvě největší komerční televize na trhu si chtějí vylepšit novinářské zázemí. Na internetových stránkách služby Jobpilot je hned pět nabídek do sekce zpravodajství a publicistiky na Barrandově. Nova hledá vedoucího vydání, překladatele a tři reportéry – specialistu na zahraniční zprávy, člověka do pořadu Koření i tvář pro Televizní noviny. Roj volných míst vyletěl nejspíš díky plánu rozšířit délku zpráv na 45 minut. Je zajímavé, že do Koření a pro události ze zahraničí si Nova neklade žádné podmínky na délku praxe a stačí ji znalost cizích jazyků.

ICTZ23

Posilu pro Zpravodajský deník, který na podzim čeká řada změn, shánějí také na Palmovce. Televize Prima hledá redaktora pro přípravu zahraničních reportáží do pořadu Extra a Zpravodajského deníku, píše se na webu stanice. Podmínkou jsou dva světové jazyky a praxe z televize nebo rádia, která ale není podmíněná délkou.

Česká televize má novinářská místa obsazená nebo je alespoň neinzeruje přes Internet. Kavčí hory pátrají po lidech na několik pomocných profesí jako technik nebo maskérka a hledají i specialistu pro Internet. Kandidáti na počítačovou profesi potřebují velmi dobrou znalost HTML, CSS, PHP, MySQL, JavaScript a výhodné jsou pro také zkušenosti s návrhem a zpracováním webové grafiky, Flash, Linux/FreeBSD, alespoň tolik uvádějí stránky televize. Připravuje Česká televize nějaké novinky pro svůj web? Uvidíme. Ale kdo má místo monitoru a klávesnice raději květiny a rýč, může zkusit štěstí také. Televizi veřejné služby totiž schází zahradník.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.