Hlavní navigace

Nova se chce zbavit pásků a odbavovat program pouze moderně

4. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
4. 1. 2010

Pásková média už by neměla být do budoucna součástí procesu výroby a odbavení na české komerční jedničce TV Nova. V brožuře Digitalizace, která pro letošní rok vyšla ve vydavatelství Sdělovací technika, to uvedl technický ředitel stanice Ivo Ferkl. Ten se o tom vyjádřil v souvislosti se startem čtvrtého kanálu Novy, hudební a lifestylovou televizí MTV.

I když z pohledu diváka se může zdát, že se jedná o rutinní záležitost, je pro nás spuštění tohoto kanálu z technického pohledu velmi významné, protože poprvé v historii českých televizí jsme z procesu výroby a odbavení zcela vyřadili pásková média a veškerá příprava pořadů i jejich odbavení se pro tento kanál provádějí jen v souborové formě, s pomocí speciální technologie na bázi IT, uvedl Ferkl. Ten konstatoval, že i v letošním roce by tento trend měl pokračovat a tradiční videokazety by měly být nahrazovány datovými úložišti.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).