Hlavní navigace

Nova se chce zbavit pásků a odbavovat program pouze moderně

4. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 1. 2010

Pásková média už by neměla být do budoucna součástí procesu výroby a odbavení na české komerční jedničce TV Nova. V brožuře Digitalizace, která pro letošní rok vyšla ve vydavatelství Sdělovací technika, to uvedl technický ředitel stanice Ivo Ferkl. Ten se o tom vyjádřil v souvislosti se startem čtvrtého kanálu Novy, hudební a lifestylovou televizí MTV.

I když z pohledu diváka se může zdát, že se jedná o rutinní záležitost, je pro nás spuštění tohoto kanálu z technického pohledu velmi významné, protože poprvé v historii českých televizí jsme z procesu výroby a odbavení zcela vyřadili pásková média a veškerá příprava pořadů i jejich odbavení se pro tento kanál provádějí jen v souborové formě, s pomocí speciální technologie na bázi IT, uvedl Ferkl. Ten konstatoval, že i v letošním roce by tento trend měl pokračovat a tradiční videokazety by měly být nahrazovány datovými úložišti.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.