Hlavní navigace

Nova si registruje název Hledá se hlava státu, podobný koprodukčnímu dokumentu ČT

26. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Žádost o registraci ochranné známky podala společnost Media Pro Pictures krátce předtím, než do kin dorazí dokument Hledá se prezident režiséra Tomáše Kudrny

Jen několik dní před premiérou dokumentu Hledá se prezident, v němž režisér Tomáš Kudrna nahlédl do zákulisí volebních štábů kandidátů v historicky první přímé volbě hlavy státu, si produkční společnost televize Nova, firma Media Pro Pictures, nechala registrovat název Hledá se hlava státu. Dokument Hledá se prezident přitom koprodukuje Česká televize, která počítá s jeho uvedením na své obrazovce, jakmile si obude „šňůru“ v kinech.

K TÉMATU: Nejsledovanější byly prezidentské debaty na ČT, vyrovnal se jim jen finální duel na Nově

ebf 24 - tip duben

„Hledá se prezident v produkci společnosti Negativ se v kinech objeví dva týdny po inauguraci nového prezidenta. Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí,“ uvádí z oficiálním textu k dokumentu jeho kinodistributor.

Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém. Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).