Hlavní navigace

Nova si rychle zaregistrovala internetové domény pro nové kanály

4. 2. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
4. 2. 2011

Čtyři dny poté, co televize Nova požádala 28. ledna český patentový úřad o registraci ochranných známek pro různé varianty názvů sedmi nových tematických televizních kanálů, zaregistrovala i internetové domény, které se k nim vztahují. Registraci provedla 1. února, v den, kdy Nova na tiskové konferenci představovala svoje jarní programové schéma, společnost CET 21, která je držitelem vysílací licence Novy a jejích dalších programů.

K TÉMATU: Nova si registruje názvy pro nové kanály, i Nova Kids nebo Nova Hobby

Nově se ale nepodařilo získat domény ke všem zamýšleným projektům. Některé mají už delší dobu zaregistrováni doménoví spekulanti. To se týká například domény k programu Nova Music. Internetové adresy www.novamusic.cz a www.nova-music.cz si už v lednu 2009, deset měsíců před startem česko-slovenské verze hudebního kanálu MTV, provozovaného Novou, registroval Robert Novotný, který doménovému centru nahlásil kontaktní adresu do německého Pentlingu u Regensburgu.

ČTĚTE TAKÉ: Nova potvrdila, že připravuje nové tematické kanály. Jeden už brzy

Nova si v úterý 1. února registrovala doménu www.novakids.cz pro případný dětský program Nova Kids (doménu www.nova-kids.cz vlastní od loňského listopadu Jan Dibelka z firmy AutoDiba), www.novafamily.cz a www.nova-family.cz pro rodinný program Nova Family, www.novahobby.cz a www.nova-hobby.cz pro kutilskou televizi Nova Hobby a www.novacarto­on.cz a www.nova-cartoon.cz jako alternativní název dětského kanálu Nova Cartoon.

Marketing Meeting balicek

NAPSALI JSME: Prima Doma vs. Nova Doma. Patentový úřad čeká zajímavé rozhodování

Delší dobu už Nova vlastní internetové domény pro dvě alternativy názvu ženského programu Nova Doma nebo Nova Lady. Od loňského 31. března má zaregistrovány domény www.novadoma.cz a www.nova-doma.cz, o den později si registrovala i domény www.novalady.cz a www.nova-lady.cz. To by společně s faktem, že Nova loni spustila ženský web Doma.cz a její majitel provozuje na Slovensku a v Chorvatsku ženské digitální televize Doma naznačovalo, že oním prvním novým programem, který by Nova mohla podle svého generálního ředitele Jana Andruška spustit „okamžitě“, je čistě ženský kanál.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).