Hlavní navigace

Nová slovenská satelitní platforma možná odstartuje ještě letos

3. 11. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
3. 11. 2009

Společnost Slovak Telekom (T-Com), která připravuje rozjezd páté satelitní platformy na slovenském trhu, by mohla připravit zkušební start ještě v průběhu letošního roku. Svědčí o tom i fakt, že T-Com zařadil zmínku o satelitní platformě do své vánoční televizní kampaně. T-Com zatím o svých plánech mlčí ale jisté je, že se realizace všech plánů dostává do závěrečné fáze, uvádí redaktor serveru Digizone.cz Juraj Koiš na svém blogu.

I když tiskové oddělení slovenské společnosti zatím mlčí a nechce podávat žádné bližší informace, dá se předpokládat, že nová platforma bude v první etapě zřejmě sloužit pouze jako doplněk k nynější IPTV službě Magio, která je dostupná pro všechny, kdož mají k dispozici pevnou telefonní linku od T-Comu. Přesun aktivit na satelit je ale logickou aktivitou pro tuto společnost, která se kromě pevných sítí zaměřuje i na mobilní komunikaci. Mimo jiné má v portfoliu slovenskou pobočku mobilního operátora T-Mobile a je zřejmé, že nová satelitní platforma tak bude další prodlouženou aktivitou této skupiny na Slovensku, dodává.

MM socky3

BLOG: Nová slovenská satelitní platforma ještě před Vánoci?

T-Com nemá mnoho možností jak nabídnout divákům výrazně atraktivnější obsah než nabízejí jiné platformy. Jenže s pomocí svých zahraničních partnerů může nabídnout určité programy, které zatím nemá žádný jiný provozovatel. Německá část této skupiny má totiž k dispozici několik exkluzivních hudebních kanálů, které šíří ve své IPTV síti pod značkou Deluxe Music. Tato značka je známá i českým a slovenským satelitním divákům v podobě nekódované a poměrně vkusné hudební stanice „pro dospělé“. Málokdo si ale uvědomuje, že tato stanice má i své mutace, které ale vysílají pouze v uzavřených nabídkách bez přístupu diváků mimo Německo. K dispozici jsou například rocková, soulová, groove nebo lounge verze. I když zatím jde o pouhé spekulace, právě sázka na zajímavé a neotřelé programy může být výhodou Slovak Telekomu při budování divácky atraktivních služeb, dodává Koiš na svém blogu.