Hlavní navigace

Nová slovenská televize TV Agency míří na satelit Thor

18. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 6. 2008

Na včerejším zasedání slovenské Rady pro vysílání a retransmisi (obdoba naší RRTV) získala licenci mj. nová zpravodajsko-publicistická televize TV Agency, která bude dostupná také českým divákům prostřednictvím družice Thor na pozici 0.8 st. východně. Kanál bude vysílat čtyřiadvacet hodin denně a základem vysílání mají být bloky zaměřené na Západoslovenský, Středoslovenský, Severoslovenský a Východoslovenský kraj. Objeví se zde pořady jako Mozaika, Spektrum, Žurnál, Fontána, Kaleidoskop, Panoráma nebo Pramen. Serveru DigiZone.cz to řekl Miroslav Lukáč z Kanceláře RVR.

Studio televize bude umístěné v centru Bratislavy a její technologické vybavení zajistí společnost Elvia Pro Slovakia. Stanice TV Agency bude vysílat prostředníctvím satelitu THOR III na frekvenci 12399/H, SR 28000, FEC 7/8 a znamená to, že se objeví na totožném kmitočtu jako kanály Televízo a TV Patriot a také Rádia Expres a Kiss. Na této orbitální pozici vysílají i další slovenské televize – Musicbox, TV Lux a TV Central. Subjekt byl zapsaný do obchodního rejstříku 29. dubna a jeho jediným spoločníkem je Ivana Reptišová, bytem Banská Bystrica.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.