Hlavní navigace

Nova: Spamy k vlakovému neštěstí ve Studénce nejsou naší aktivitou

14. 8. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
14. 8. 2008

DOPLNĚNO Internetový server DSL.cz včera přinesl článek, v němž obviňoval televizi Nova z toho, že během vlakového neštěstí ve Studénce, které se stalo v pátek, spamovali na některých zpravodajských serverech její zaměstnanci. V textu se uvádí, že např. na portálech iDNES.cz, Bleskově.cz, ČT24.cz apod. se objevily texty, které v diskusích pod zprávami z tohoto neštěstí odkazovaly na jedny a tytéž stránky, a to TN.cz, tedy nový zpravodajský portál televize Nova. Mohlo by jít o hodně velkou náhodu, ale texty byly vždy stejného ražení a objevily se na všech místech téměř ve stejný čas.

Redaktor serveru DSL.cz si dal tu práci a dohledal alespoň jednu IP adresu, ze které spamy odcházely. Šlo o 62.168.26.0­. Pokud si toto ID zadáte do jednoho ze speciálních vyhledavačů, zjistíte, že vede přímo do sídla společnosti CET 21 na pražský Barrandov. Této skutečnosti pak měla přihrát ještě tisková zpráva, ve které Nova tvrdila, že se jí během této tragédie dvojnásobně zvýšila návštěvnost. Komerční jednička vyjádření serveru DSL.cz neposkytla, dodala ho však webu redakce DigiZone.cz.

KL22 hlasovani

Rozhodně odmítáme, že by diskusní příspěvky na zpravodajských webech k havárii ve Studénce, které odkazovaly na server tn.cz, byly cílenou aktivitou někoho z vedení zpravodajského serveru tn.cz, sdělila tisková mluvčí Novy Michaela Fričová. Podle ní se jednalo pravděpodobně o soukromou aktivitu některého ze zaměstnanců společnosti CET 21. Konkrétní jméno zatím neznáme, dodala. Nova se prý s takovýmito metodami propagace opakovaně setkala také v diskusích na serveru tn.cz, neuznává je a bude proti nim postupovat tak, aby se ze strany zaměstnanců něco podobného neopakovalo.

DOPLNĚNO: Dnes večer nám do redakce DigiZone.cz dorazil e-mail od tiskové mluvčí televize Nova Michaely Fričové, která se ohradila proti tvrzení serveru DSL.cz, že mu nebylo poskytnuto tiskové vyjádření. Jmenované médium prý o něj vůbec nepožádalo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.