Hlavní navigace

Nova Sport 2 odvysílá disciplíny, které nemají v Česku prostor. Nabídne i zápasy UFC

Lukáš Polák

Stanice bude od počátku dostupná v nabídce IPTV služby O2TV, kabelové sítě společnosti UPC Česká republika a také jako součást portálu Voyo.cz, který Nova provozuje.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nova Sport 2, chystaný tematický kanál mediální skupiny Nova, o němž už vás server DigiZone.cz informoval včera a který odstartuje v sobotu 5. září, má dát prostor především sportům, které si v posledních letech získaly popularitu v zahraničí, ale na obrazovky se prozatím nedostaly. Nova prozradila, že druhý sportovní kanál nabídne například bojovou ligu Ultimate Fighting Championship (UFC), která se divákům v České republice mohla zapsat do paměti především díky Rondě Rousey, která si zahrála mimo jiné v posledních dílech Postradatelných a Rychle a zběsile.

CIF19

K TÉMATU: Nova Sport 2 odstartuje 5. září, nabídne basketbal, šipky i rugby

Nova Sport 2 má nabídnout také NBA. Nova tak upřesnila v tiskové zprávě ligu, o níž včera v reportáži Televizních novin mluvila pouze obecně. Chystaný sportovní kanál Novy tak bude jedním z velkých lákadel tiskové konference k podzimnímu programovému schématu, která je naplánovaná na 26. srpna. Dosavadní Nova Sport, nově Nova Sport 1, bude nadále orientována především na mainstreamové sporty s účastí českých sportovců, zaměří se mimo jiné na NHL v čele s Jaromírem Jágrem a dalšími českými hvězdami, Wimbledon s Petrou Kvitovou či Tomášem Berdychem, celou sérii ATP Tour s Radkem Štěpánkem či Lukášem Rosolem nebo fotbalovou Evropskou ligu s předpokládanou účastí českých klubů.