Hlavní navigace

Nova Sport 2 se objeví i na satelitu, Nova jedná se všemi operátory

18. 8. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ PROGRAM – „Živý sport rozšiřujeme dvojnásobně. Vysílání dvou kanálů nám umožní lepší využití sportovních práv,“ uvedl šéf sekce nových projektů mediální skupiny Nova Petr Horák.

Nový tematický kanál Nova Sport 2, který odstartuje 5. září, se objeví i na satelitu. Serveru DigiZone.cz to řekl na dnešní tiskové konferenci k představení této stanice Petr Horák, šéf sekce nových projektů Novy. Kdy přesně to bude, zatím Horák nedokázal odhadnout. Jednáme se všemi satelitními operátory včetně českých a slovenských služeb, tedy se Skylinkem, freeSATem, Digi TV i Slovak Telekomem, konstatoval Horák. Dále upřesnil, že jednání se Skylinkem jsou velmi intenzivní a nedávné vyřazení HD verzí Novy tato jednání neovlivní. Stanice bude od počátku dostupná ve službách UPC Digital, O2TV a na serveru Voyo.cz.

Pohled na bar v klubu Hard Rock Café
Autor: Karel Choc, DigiZone.cz

Pohled na bar v klubu Hard Rock Café

K TÉMATU: Nova Sport 2 odvysílá disciplíny, které nemají v Česku prostor. Nabídne i zápasy UFC

Novu Sport 2 spouští podle Petra Horáka mediální skupina Nova proto, aby divákům přinesla alternativu ke stávající programové nabídce stejně orientovaných tematických stanic. Nova Sport 2 startuje pochopitelně jako konkurence, ale pro české diváky půjde v některých případech spíše o minoritní disciplíny, které jsou však velmi populární v zahraničí. Živý sport rozšiřujeme dvojnásobně. Vysílání dvou kanálů nám umožní lepší využití sportovních práv, které máme k dispozici. Máme exkluzivní obsah, kterému věříme, řekl na dnešní tiskové konferenci Petr Horák, šéf sekce nových projektů mediální skupiny Nova.

Programové schéma kanálu Nova Sport 1. Obrázek lze zvětšit

Programové schéma kanálu Nova Sport 1. Obrázek lze zvětšit

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nova překvapila další tiskovou konferencí, odhalí projekt Nova Sport 2

Nova Sport bude na svých kanálech vysílat mimo jiné Evropskou ligu, Wimbledon a XXXI. letní olympijské hry z Rio de Janeira. Na hlavním kanálu bude Nova Sport nadále vysílat mimo jiné přenosy z Moto GP, NHL, ATP World Tour, SES Boxing, FA Cup, Bundesligy v házené a PGA European Tour. Na Nova Sport 2 půjde mimo jiné o UFC (220 hodin přenosů), šipky (327 hodin, 10 turnajů) a přenosy basketbalové NBA. Nova Sport 2 přinese i přenosy z Anglického ligového poháru a kvalifikační zápasy pro MS 2018, konkrétně týmy Brazílie, Portugalska a Argentiny.

MMF24

Programové schéma kanálu Nova Sport 2

Programové schéma kanálu Nova Sport 2

ČTĚTE TAKÉ: Nova Sport 2 zveřejnila program na první dva dny, vysílání zahájí přímým přenosem ragby

Spolu se startem nového kanálu projde vlajkový kanál Nova Sportu také takzvaným rebrandingem, tedy proměnou vizuálu. Ten má na starosti pochopitelně kreativní ředitel Novy Alan Záruba, který v minulých letech působil i v České televize. Podílel se mimo jiné na předposledním vizuálním vzezření hlavní zpravodajské relace Události. V kreativitě a designu chceme být nejlepší na trhu. Pro spolupráci jsme si vybrali renomované Studio Oficina, které se podílelo již na předchozím vizuálu. Nový vizuál musí diváky bavit a přinést jim něco nového. Použili jsme technologii, která umožní zastavit scénu v čase, konstatoval Záruba.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).