Hlavní navigace

Nova Sport nyní také na Smart TV značky Samsung, v archivu přibudou nové tituly

30. 3. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Abonenti Voyo.cz nově mohou na Smart TV od Samsungu bez dalších poplatků sledovat Nova Sport. Nabídka titulů dostupných za předplatné se pak rozšíří díky nové smlouvě se Sony Pictures.

Abonenti služby Voyo.cz s kompatibilní Smart TV značky Samsung nebo jinou chytrou černou elektronikou téže značky s funkcí Smart Hub mohou nově sledovat placený sportovní kanál Nova Sport na obrazovce svého televizoru přes Internet bez nutnosti propojovat jej s počítačem nebo tabletem. 

Sportovní kanál nabízející přenosy z prestižních světových soutěží je přes Internet k dispozici v ceně předplatného služby Voyo.cz. Internetové vysílání sportovního kanálu Nova Sport bylo pro abonenty služby Voyo.cz již dříve zpřístupněno na PC kompatibilních s technologií Silverlight, na chytré mobilní elektronice značky Apple se systémem iOS a v chytrých televizorech a přehrávačích značky Panasonic s funkcí Viera Connect

Televizní skupina Nova, která video-on-demand službu Voyo.cz provozuje, tak postupně plní své starší sliby. Aplikace služby Voyo.cz pro chytrou černou elektroniku značky Samsung sportovní kanál skupiny Nova nabízí po aktualizaci v nové zřízené sekci Kanály dostupné přes levý navigační postranní panel na obrazovce. Internetový zpravodajský kanál Nova News a internetový filmový kanál Voyo Cinema v této chvíli v nabídce chybí. 

Dostupné je ovšem vysílání televizních stanic Nova, Fanda a Telka. Filmová Nova Cinema prozatím není k dispozici. Pro některé diváky může být atraktivní vedle kanálu Nova Sport zařazení televizních stanic Fanda a Telka, které jsou sice šířeny zdarma v rámci pozemního digitálního vysílání, ovšem ve čtvrtém multiplexu, jehož naladění je pro řadu českých domácností stále obtížné nebo nemožné. 

Internetové vysílání je však přerušováno u pořadů, k nimž skupina Nova nemá práva pro vysílání prostřednictvím internetových streamů. Nabídka kanálů se ještě může změnit, protože skupina Nova zpřístupnění svých kanálů pro Smart TV značky Samsung dosud oficiálně neoznámila. S čím se naopak v uplynulém pracovním týdnu oficiálně pochlubila, je uzavření dohody se Sony Pictures. 

Cloud23

Archiv titulů volně dostupných za předplatné se bude rozrůstat během následujících tří let. Letos přibude 68 filmů rychlostí až sedmi nových titulů týdně. Předplatitelé se též mohou těšit na nové akviziční seriály v nabídce. Letos Voyo.cz z nabídky Sony Pictures zpřístupní přes šest stovek epizod různých seriálů.

Od evergreenů (Ženatý se závazky) po novější atraktivní tituly (Poslední základna, Tudorovci, Perníkový táta). U některých seriálů uzavřená smlouva prý umožňuje Nově nabídnout jednotlivé epizody velmi krátce po americké premiéře v původním znění s českými titulky. U jakých nebo kolika seriálů to platí, ovšem Nova nespecifikovala. 

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).