Hlavní navigace

Nova sport už má logo. Je hodně podobné současné Galaxii

14. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 8. 2008

UVNITŘ FOTOGALERIE LOG Televize Nova, respektive společnost CET 21, která ji provozuje, si nechala u patentového úřadu registrovat logo sportovního kanálu Nova sport. Na ten se přejmenuje současný kabelový a satelitní kanál Galaxie sport, prostřednictvím stejnojmenné společnosti vlastněný bermudskou skupinou CME, majitelem CET 21.

FOTOGALERIE: Jak se z Galaxie sport stane Nova sport (+ vývoj loga Galaxie od jejího vzniku)

ICTZ23

Registrované logo výrazně připomíná současné logo Galaxie sport. Název „sport“ je identický s nynějším logem, místo slova „Galaxie“, které bylo v logu dominantní, se objevuje menší nápis „nova“ ve stejném fontu, jaký používá Nova v logu svého hlavního programu. Červený kruh, jenž se často měnil na hokejový puk, tenisový míček a další sportovní pomůcky, nahradila známá červenomodrá pirueta. Na rozdíl od dnešního loga Galaxie sport ale není napravo od názvu stanice, ale nalevo.

K přejmenování Galaxie sport na Novu sport by mělo dojít po letních prázdninách, zřejmě již v září. Předcházet mu musí souhlas Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se změnou licenčních podmínek Galaxie sport, neboť licence vydaná pro tento program se týká pouze stanice s názvem Galaxie sport.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.