Hlavní navigace

Nova spouští internetovou videopůjčovnu

6. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televize Nova spouští vlastní internetovou videopůjčovnu na adrese http://nova.kinomania.cz. V zatím chudé nabídce jsou celovečerní filmy všech žánrů vč. několika českých. Nova však vsadila i na své hojně sledované seriály Pojišťovna štěstí, Ulice a Ordinace v růžové zahradě. Stali jsme se první televizní stanici v ČR, která nabízí svoje rodinné stříbro na Internetu, říká Veronika Šmítková, tisková mluvčí Novy. Zájemci si mohou stáhnout kteroukoliv epizodu odvysílanou po 3. říjnu 2006 za…

Televize Nova spouští vlastní internetovou videopůjčovnu na adrese http://nova.ki­nomania.cz. V zatím chudé nabídce jsou celovečerní filmy všech žánrů vč. několika českých. Nova však vsadila i na své hojně sledované seriály Pojišťovna štěstí, Ulice a Ordinace v růžové zahradě.

Stali jsme se první televizní stanici v ČR, která nabízí svoje rodinné stříbro na Internetu, říká Veronika Šmítková, tisková mluvčí Novy. Zájemci si mohou stáhnout kteroukoliv epizodu odvysílanou po 3. říjnu 2006 za poplatek 46 korun na jeden den. Nové epizody se v nabídce mají objevit promptně po odvysílání televizní premiéry.

ICTZ23

Všechna videa jsou uložena ve formátu Windows Media Video s využitím nepopulární DRM ochrany. Platba probíhá přes placenou linku společnosti Erika.

Záznam pořadů jako jsou Televizní noviny, Česko hledá SuperStar, Eso, Na vlastní oči, Občanské judo, Rady ptáka Loskutáka, Střepiny, Tele Tele, Volejte Novu nebo 112 i nadále Nova nabízí ve svém internetovém archivu zdarma. Archiv byl však přepracován a podle některých ohlasů jeho nová verze způsobuje problémy uživatelům alternativních webových prohlížečů. (DigiZone, Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.