Hlavní navigace

Nova spustila Mediablog o pozadí televizního vysílání, ale je to spíš PR

29. 4. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

29. 4. 2011

UVNITŘ SCREENSHOT Vlastní blog o pozadí televizního vysílání založila televize Nova. Na adrese http://media.blog­.cz zatím nabízí dva příspěvky od členů managementu této televize, kreativního ředitele Michala Paciny a ředitele zpravodajství a publicistiky Martina Ondráčka. Mediablog je prostor, kde se budou potkávat názory, postřehy, komentáře, reakce a poznámky těch, kteří stojí za televizním vysíláním, a těch, kteří ho analyzují, hodnotí, využívají k podnikání, studují, kontrolují, ovlivňují či jenom jako diváci sledují, přiblížila mluvčí Novy Michaela Fričová.

K TÉMATU: Založte si blog na DigiZone.cz! Otevíráme je všem zájemcům

Televize tak podle mluvčí přináší novou platformu, kde by chtěla nabídnout prostor těm lidem a odborníkům, pro které je televize hlavní oblastí zájmu, a jejich názory a postřehy zprostředkovat širší veřejnosti. Oslovovat budeme jak profesionální odborníky s mnohaletými zkušenostmi z televizní produkce, kteří pracují pro TV Nova, tak externí autory, kteří se televizní, filmovou, reklamní, eventovou a jinou produkcí dlouhodobě zabývají a jejich blogové příspěvky pro vás mohou být zajímavými postřehy a inspirací, vysvětlila Fričová.

Náhled nového mediálního blogu televize Nova (obrázek kliknutím zvětšíte)

KL22_nominace

Mediablog bude aktualizovaný jednou týdně. Nový příspěvek budeme přinášet každý čtvrtek, diskuse k jednotlivým textům zůstávají otevřené v průběhu celého týdne, slibuje mluvčí Novy. Věříme, že autorské texty umístěné na Mediablogu budou i pro vás zajímavým čtením a že přispějí k dlouhodobé odborné diskusi na téma televizního vysílání a vývoj mediálního trhu, dodala. Tři dosud zveřejněné příspěvky ale naznačují, že Mediablog bude spíše arénou, v níž budou lidé z Novy reagovat na kritiku jiných médií.

Ředitel zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček například svůj první příspěvek věnoval kritice redaktora serveru Česká média Jana Bohdala za jeho komentář o příspěvku Televizních novin, který se věnoval autonehodě manžela Heleny Fibingerové, při níž zemřel cyklista. Mediablog se také bude potýkat s problémem zapamatovatelnosti své adresy. Nova jej totiž provozuje na adrese http://media.blog­.cz, zatímco blog na adrese www.mediablog.cz má zcela jiného majitele.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.