Hlavní navigace

Nova bez postihu za nevypnutí analogu na Sušicku, Klatovsku a Chebsku

24. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 11. 2010

Bez sankce se zatím obešlo rozhodnutí televize Nova nevypnout v termínu, který jí určuje vládní harmonogram digitalizace, analogové vysílání ze silných vysílačů na Sušicku, Klatovsku a Chebsku. Serveru DigiZone.cz to řekl předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák. Nova měla svoje analogové vysílání na Chebsku ukončit k 30. září 2009, na Sušicku a Klatovsku k 28. únoru letošního roku.

K TÉMATU: Nova stále nevypnula analog v Chebu, Klatovech a Sušici. ČTÚ je bezradný

Podle Technického plánu přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání má stát za analogové vysílače, které neukončí vysílání do daného termínu, vymáhat mnohonásobně vyšší poplatky za využívání vysílacích kmitočtů. Tyto poplatky si má stát účtovat od provozovatele vysílačů, v tomto případě Českých Radiokomunikací, a ty je mají účtovat svým klientům. Správní řízení ČTÚ o navýšení poplatků za kmitočty ale narazilo na odpor Českých Radiokomunikací.

MM socky3

ROZHOVOR: Nechápu, proč Nova odmítá vypínat analog, říká předseda ČTÚ

Proti rozhodnutí ČTÚ se držitel individuálních oprávnění odvolal. Odvolací řízení dosud nebylo ukončeno, vysvětlil předseda Rady ČTÚ. Televizi Nova však za nevypnutí analogu hrozí i další postih: dobrovolným souhlasem s Technickým plánem přechodu získala od státu licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání programu Nova Cinema. Právě o tuto licenci by nyní Nova mohla přijít.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.