Hlavní navigace

Nova uvažuje o živém vysílání Televizních novin na internetu

20. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

20. 10. 2008

Televize Nova zvažuje možnost, že by na svém webu Nova.cz nabízela živé vysílání hlavní zpravodajské relace Televizní noviny. Na internetovém chatu k nedělnímu spuštění nové podoby stránek Nova.cz to řekl Daniel Grunt, ředitel internetu televize Nova. Zatím je nenabídneme, ale uvažujeme o tom, řekl doslova. Živé vysílání hlavní zpravodajské relace na tuzemském webu nabízí zatím jen Česká televize.

K TÉMATU: Web Nova.cz je už v novém kabátu

Celé vysílání televize Nova se podle Grunta v dohledné době na internetu neobjeví, stejně jako záznamy některých sportovních utkání, která vysílá Nova sport. Jeden z diváků se ptal konkrétně na anglickou fotbalovou Premier League. Na tyto pořady bohužel zatím nemáme internetová práva. Pracujeme ale na tom, abychom zájem po podobných pořadech mohli brzy uspokojit, uvedl Grunt.

cif-tip-téma-foto

V rámci zaváděcí kampaně bude Nova podle šéfa internetu umisťovat na svůj web nové epizody vlastních seriálů hned následující den po odvysílání v televizi. Televize navíc jedná o možnosti nabízet přes internet i dabové zahraniční seriály. Zahraniční seriály budeme přidávat později. V tuto chvíli zde nabízíme více než pět tisíc našich pořadů, uvedl Grunt.

Za příklad zahraničního seriálu, u něhož již Nova vyjednává o možnosti umístit jeho jednotlivé díly zdarma na internet, Grunt uvedl Dr. House. O internetová práva na tento oblíbený pořad právě usilujeme, napsal.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.