Hlavní navigace

Nova v létě zpřehlední schéma, všední večery budou každý den stejné

24. 5. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Hned tři denní formáty zavádí v letním schématu televize Nova: reality show Farma a Čtyři svatby a telenovelu Druhý život. Vrátí se i Comeback a Dokonalý svět.

Farma od pondělí do čtvrtka. A taky v neděli

Pět večerů v týdnu obsadí v létě na Nově nová reality show Farma. Nejsledovanější česká televize ji nasadí počínaje 25. červnem od pondělí do čtvrtka a také v neděli večer, vždy v hlavním vysílacím čase od 20 hodin. V podstatě tak napodobí svoji sesterskou televizi Markíza na Slovensku, která vysílá už druhou řadu Farmy a slaví s ní velké divácké úspěchy. Českou Farmu pro Novu produkuje štáb té slovenské, podle ředitele PR Novy Lubora Černohlávka se ale nedá říct, že by obě lokalizované verze vypadaly stejně. Tuzemská Farma prý nebude tak emočně vypjatá jako na Markíze.

Oč vlastně ve Farmě jde? Dvanáct účastníků se nechá odvést na místo vzdálené civilizaci, na farmu, kde není připojená elektřina, ani zavedená vodovodní přípojka. Za těchto středověkých podmínek se musí postarat o domácí zvířata i přilehlé hospodářství. Soutěžící se budou vždy jednou týdně rozhodovat, koho z Farmy vyřadí. Tento speciální díl reality show Nova naplánovala na nedělní večery. Na závěr zbude jediný hráč, který od televize získá milion korun. Nova chce Farmu využít i jako lákadlo pro nové inzerenty, kteří si v hlavní sezóně nemohou dovolit nakupovat reklamní časy v této televizi.

Programové schéma Novy pro letní podvečery a večery
pondělí úterý středa čtvrtek pátek sobota neděle
17:30 Druhý život Druhý život Druhý život Druhý život Druhý život zahraniční film
18:30 Čtyři svatby Čtyři svatby Čtyři svatby Čtyři svatby Čtyři svatby zahraniční film
19:30 Televizní noviny Televizní noviny Televizní noviny Televizní noviny Televizní noviny Televizní noviny Televizní noviny
19:50 Sportovní noviny Sportovní noviny Sportovní noviny Sportovní noviny Sportovní noviny Sportovní noviny Sportovní noviny
20:00 Farma Farma Farma Farma český film Hvězdné války Farma
21:20 Dokonalý svět Comeback Chlapci a chlapi Comeback český film Hvězdné války

Čtyři svatby nahradí od pondělí do pátku Ulici

Další premiérovou reality show Čtyři svatby (rovněž ji už vysílala slovenská Markíza) Nova nasadí do vysílání pětkrát týdně – každý všední den místo nekonečného seriálu Ulice od 18:30 hod., tedy před Televizními novinami. První díl odvysílá v pondělí 25. června. Čtyři nevěsty s rozdílnými charaktery si budou v tomto pořadu každý týden vzájemně hodnotit svatební obřady a v pátek ve velkém finále vyberou jednu, která získá poukaz na luxusní svatební cestu v Karibiku. Jde tedy o nápadně podobný formát jako je úspěšné Prostřeno! na Primě family, které rovněž funguje na principu týdenních cyklů, kde vzájemně hodnotí lidé, kteří si navzájem připravují jídlo.

Nova navíc Čtyři svatby nasazuje do podobného vysílacího času jako Prima family svoje Prostřeno!, takže může oslovit stejnou cílovou skupinu. Prostřeno! je přitom nejúspěšnějším pořadem Primy, v době jeho vysílání tato televize dosahuje nejvyššího podílu na publiku (nezřídka až 40 procent u publika staršího 15 let). Formát denní reality show také Nově umožní využít ve větší míře nabídku product placementu a speciálních reklamních formátů, stejně jako u Farmy. Čtyři svatby by v neposlední řadě měly u Novy udržet dostatečný počet diváků, kteří plynule přejdou k hlavní zpravodajské relaci Televizní noviny, jako se to dnes děje u Ulice.

Nová denní telenovela ze Slovenska: Druhý život

Před Čtyřmi svatbami bude Nova každý všední den od 17:30 vysílat slovenskou telenovelu Druhý život, kterou pod názvem Druhý dech natočila slovenská televize Markíza. Na obrazovku se tento „nekonečný“ seriál dostane už příští pondělí 28. května. Ve schématu je zařazen mezi Odpolední Televizní noviny a Ulici (kterou později nahradí Čtyři svatby). Toto programové okno nyní Nova věnuje Kriminálce Las Vegas, která má poněkud jiné publikum než telenovely, takže není jasné, jak diváci na tuto změnu zareagují. Zajímavé ale je, že od konce června bude mít Nova každý všední den (snad s výjimkou pátku) od páté hodiny odpoledne do deváté večer naprosto stejné programové schéma.

Úderem páté Nova nabídne Odpolední Televizní noviny, o půl šesté Druhý život, o půl sedmé Čtyři svatby, o půl osmé Televizní noviny a v osm Farmu. Výjimkou je pátek, kdy televize místo Farmy od 20 hodin odvysílá české filmy. Rozdílný večerní program v jednotlivých všedních dnech bude mít Nova až po deváté hodině večer. V pondělí od 21:20 půjde repríza původního seriálu Novy Dokonalý svět, v úterý od 21:10 nová 11. řada Kriminálky Las Vegas (po jejím posledním dílu pak repríza Comebacku), ve středu od 21:00 komunistický seriál Chlapci a chlapi, ve čtvrtek od 21:10 repríza sitcomu Comeback a v pátek již zmíněný český film.

Content 23

Sobotní večery s Hvězdnými válkami

Jediným večerem, který v létě Nova nezaplní Farmou nebo českými filmy z vlastní knihovny, bude sobota. Na tu naplánovala vysílání šesti epizod filmových Hvězdných válek. První nabídne v sobotu 7. července od 20 hodin a další pak následující soboty ve stejném vysílacím čase. Nedělní prime time bude patřit Farmě a speciálním dílům „rozhodnutí“, v nichž budou soutěžící volit, koho ze svého středu pošlou pryč. Tradiční prázdninovou přestávku si během léta vyberou seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2, které tvoří dva ze tří základních pilířů sledovanosti Novy (společně s Televizními novinami). Odmlčí se i další pravidelné formáty jako Víkend, Rady ptáka Loskutáka nebo Babicovy dobroty.

I tak je letní programové schéma Novy oproti loňsku a předchozím letům méně reprízové a více zaměřené na premiéry. Důvodů k tomu může být několik: od snahy získat inzerenty i v tomto tradičně reklamně hluchém období, přes přípravu na podzimní souboj o diváky po pokus udržet sledovanost Novy i přes léto alespoň na průměrných hodnotách a neklesnout na historické dno. Připočteme-li k tomu fakt, že nejpozději koncem srpna by Nova měla spustit dlouho slibovaný pátý program zaměřený na muže, nemusely by pro ni letošní prázdniny skončit špatně.

Programové schéma TV Nova pro léto 2012

Zaujalo vás letní schéma Novy?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).