Hlavní navigace

Nová verze Google Chrome opravuje dvě bezpečnostní chyby

17. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google vypustil do světa podstatnou aktualizaci svého prohlížeče Google Chrome 2.0. V první řadě opravuje dvě bezpečnostní chyby. Jedna je hodnocena jako vysoce nebezpečná, druhá jako kritická. Kromě bezpečnostních oprav přináší nejnovější verzi Google Gears (0.5.25.0) pro offline běh webových aplikací a aktualizuje JavaScriptový engine V8 na verzi 1.1.10.14 opravující problémy s regulérními výrazy. Vyřešeny byly také obtíže s ochranou CAPTCHA na komunitním serveru Orkut a s navigací vpřed a…

Google vypustil do světa podstatnou aktualizaci svého prohlížeče Google Chrome 2.0. V první řadě opravuje dvě bezpečnostní chyby. Jedna je hodnocena jako vysoce nebezpečná, druhá jako kritická. Kromě bezpečnostních oprav přináší nejnovější verzi Google Gears (0.5.25.0) pro offline běh webových aplikací a aktualizuje JavaScriptový engine V8 na verzi 1.1.10.14 opra­vující problémy s regulérními výrazy. Vyřešeny byly také obtíže s ochranou CAPTCHA na komunitním serveru Orkut a s navigací vpřed a zpět při přesměrovávání. Posílena rovněž byla stabilita prohlížeče. Stávajícím uživatelům se aktualizace instaluje automaticky skrze dotěrnou utilitu Google Update. (Google Chrome Releases)

Ta i více než deset měsíců od uvedení Google Chrome na trh čelí kritice. Z hlediska Googlu, který se nehodlá u Google Chrome držet konvenční politiky uvolňování nových verzí (nechystá žádné velké balíky oprav a nových funkcí, naopak bude průběžně uvolňovat dílčí opravy a novinky) je Google Update dobrý způsob pro aktualizaci prohlížeče. Podle kritiků však může docházet k tomu, že uživatelé si tuto utilitu prostřednictvím firewallu pro její „podezřelé“ chování zablokují, kvůli čemuž však nezískají nové bezpečnostní aktualizace. Kritikům zároveň vadí absence mechanismu, který by koncové uživatele detailněji upozorňoval na provedené aktualizace a aplikované změny.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).