Hlavní navigace

Nova využije bonusovou licenci pro Novu Cinemu

19. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 9. 2008

Nova Cinema bude dalším programem z portfolia společnosti CME, který bude šířen prostřednictvím terestrické digitální sítě. Informuje o tom dnešní deník Lidové noviny. Ředitel televize Nova Petr Dvořák už podle něj tuto skutečnost oznámil novinářům právě na pondělním večírku Novy Cinemy. CME může zařadit tento kanál do terestrické digitální sítě proto, že na něj získala tzv. bonusovou licenci za přistoupení k Technickému plánu přechodu (TPP), který je jízdním řádem české digitalizace.

ČTĚTE TAKÉ: Nova Cinema připravila do vysílání několik novinek

ebf - tip do článku - debata

Nova Cinema je prozatím šířena pouze prostřednictvím satelitu v platformách CS Link, Digi TV a UPC Direct, kabelu a IPTV sítí. Jak informují Lidové noviny, kanál by se měl dočkat pestřejší grafiky i obsahu. Mezi novinkami, které se představí v programu, bude např. pořad 10 nej… z Hollywoodu (Hollywood´s 10 Bes­t). Má jít o jakýsi zábavný žebříček toho nejlepšího, co Hollywood nabízí. Scéna (Scene) zase seznámí diváky s aktuálními novinkami, recenzemi a rozhovory ze světa showbusinessu.

K TÉMATU:
Ředitel Novy: Chceme změnu zákona, chceme více kompenzačních licencí
Letos Nova vsadila na internet, příští rok se zaměří na nové televizní kanály
Řediteli Novy se nelíbí postup při vypínání analogového vysílání

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).