Hlavní navigace

Nova začala natáčet celovečerní film podle seriálu Okresní přebor

11. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 8. 2011

Produkční společnost MediaPro Pictures, která je prostřednictvím CME vlastnicky propojena s televizí Nova, začala natáčet celovečerní film Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, který vzniká podle úspěšného seriálu nejsledovanější tuzemské televize, jež se na obrazovky dostal loni na podzim. Nova ho vysílala pravidelně v pondělí proti primáckým Cestám domů a Cukrárně programu ČT 1.

K TÉMATU: Seriál Okresní přebor možná zamíří na filmová plátna

První klapka celovečerního Okresního přeboru padla včera v Lochovicích na Berounsku. Tvůrčí tým celovečerního filmu stojí i za realizací úspěšného seriálu. Příběh o fotbalovém mužstvu režíruje Jan Prušinovský, který ve spolupráci s Petrem Kolečkem napsal i nový scénář. Kameramanem filmu je, jako ve všech předchozích dílech, Petr Bednář, přiblížila Markéta Pálková ze společnosti MediaPro Pictures. Příběh celovečerního filmu je tak situován do doby života Josefa Hnátka, který se v samotném seriálu již nevyskytoval. Půjde tedy o jakýsi prequel.

DT24

DOKUMENT: Presskit o seriálu Okresní přebor (PDF, 2,1MB)

Diváci se opět mohou těšit na významné derby s týmem SK Kostomlaty, vysvětlení Hnátkovy taktiky nakopávaných balónů, jednu venkovskou pouť a samozřejmě na známé tváře z původní série. Ondřej Vetchý v roli zapáleného kapitána Jirky Luňáka, Luděk Sobota jako charakterní Václav Orel, Jaroslava Pokorná v roli Hnátkovy manželky, David Novotný alias Jarda Kužel, Pavel Kikinčuk a Leoš Noha jako dvojice funkcionářů Ludvík Hovorka a Adolf Větvička, dodala Pálková. Filmový Okresní přebor bude mít v našich kinech premiéru v druhé polovině příštího roku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).