Hlavní navigace

Nova začala označovat kromě živých přenosů i záznamy

11. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
11. 4. 2011

Televize Nova zavedla označení také pro záznamy přenosů. Nejsledovanější tuzemská stanice používala doposud pouze slovíčko LIVE, a to například u přenosů z Česko Slovenské SuperStar, případně Snídaně s Novou. Nyní se začal pod logem objevovat také symbol REPRÍZA. Týká se to právě již zmiňované pěvecké show, kterou Nova opakovala následující týden v pátek po deváté hodině ranní.

ČTĚTE TAKÉ: Vadí vám doprovodná grafika vkládaná do pořadů? Máte smůlu

cif 24 - early cena - média

Doposud Nova nepoužívala u repríz symbol žádný. Slovíčko LIVE je zavedeno i u jiných stanic. Například u soutěže Česko Slovensko má talent ho používala televize Prima. Veřejnoprávní médium z Kavčích hor zase umístilo pod logem jeho českou variantu, tedy ŽIVĚ. U komerčních stanic nejen v celé Evropě bývá obvyklé, že kromě loga zakomponují do obrazu i další grafické prvky, které například lákají na chystané pořady, SMS hry a podobně. Podrobně jsme se tématu věnovali v jednom z článků koncem září loňského roku.

Ukázka z pátečního (reprízovaného) dílu Česko Slovenské SuperStar (Screenshot: Lukáš Polák, DigiZone.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).