Hlavní navigace

Nova získala licenci pro šestý televizní kanál, zábavný program Smíchov

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhověla žádosti Novy o další vysílací licenci na svém dnešním zasedání. Za krátko odstartuje i čtvrtý kanál Primy, dokumentární Prima Zoom.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Licenci pro šestý televizní kanál, z toho čtvrtý volně šířený, získala televize Nova. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vyhověla žádosti společnosti CET 21 o oprávnění vysílat zábavný program Smíchov. Serveru MediaGuru.cz to potvrdila předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová. Nova se k tomuto kroku odmítla pro server DigiZone.cz vyjádřit. Z žádosti Novy vyplývá, že Smíchov by měl být celoplošným kanálem.

MM_K Starous

K TÉMATU: Kriminálka Smíchov a Nemocnice Prosek už mají loga. Připomínají existující seriály

Generální ředitel Novy Jan Andruško dlouhodobě deklaruje, že mediální skupina je schopna uvést na trh další kanály, rozpracováno je hned několik variant, ale projekty nechce komentovat a případně ani to, jakým způsobem by měly být zaměřeny. Nova si registrovala ochrannou známku Smíchov TV koncem letošního září spolu s dalšími uvažovanými projekty – například Kriminálkou Smíchov, Nemocnicí Prosek a TV Podolí. V současné době provozuje skupina kromě stejnojmenného kanálu také neplacené programy Nova Cinema a Fanda a placené stanice MTV a Nova Sport.