Hlavní navigace

Nova zaplatí za prohřešky necelý milion, soud nevyhověl kasačním stížnostem

21. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vysílací radě dal soud mimo jiné za pravdu ve věci odvysílání filmu Kajínek, který v hlavním vysílacím pořadu divákům nabídl mučení, znásilňování a střelba do lidí.

Soud nevyhověl stížnostem společnosti CET 21, která se obrátila na Nejvyšší správní soud ve věci pokut, jež ji v minulosti udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Provozovatel a držitel licence pro televizi Nova tak bude muset zaplatit za prohřešky celkem osm set padesát tisíc korun. Informoval o tom server České noviny, který provozuje zpravodajská agentura ČTK. Nova například zhřešila tím, že v seriálu Ordinace v růžové zahradě nápadně propagovala produkt Prostenal. O tu se postarala jedna z postav. V obraze se navíc objevila i svítilna, která se tehdy z Prostenalem prodávala.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Vysílací rada obhájila před soudy dvě pokuty za celkem půl milionu korun

Nova taktéž musí zaplatit stejně vysokou pokutu za film Kajínek. Vysílací radě, a později i soudu vadilo, že se zde objevilo mučení, znásilňování a střelba do lidí. Vše se navíc odehrálo v hlavním vysílacím čase, kdy mohly být u obrazovky i děti. 150 tisíc korun pak televize zaplatí za podobný prohřešek v jednom z dílů amerického seriálu Kriminálka Miami. V roce 2012 nejsledovanější česká televize zhřešila nevyváženou reportáží, která se objevila v Televizních novinách. Problematické mělo být zejména to, že Nova radila, co si vzít vhodného do kostela a současné odívání označila v podstatě za nesmyslně omezující až extremistické.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).