Hlavní navigace

Nova zařazuje reklamu už i do videí na internetu

10. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 4. 2009

Zatímco televize Nova umístila na svůj portál Nova.cz původní videa a seriály ke shlédnutí zdarma, nyní přistupuje k dalšímu kroku. Diváci za sledování seriálů Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice sice nemusí platit, ale Nova začala i na internetu přerušovat seriály reklamou.

ICTZ23

Dosud Nova reklamní spoty na webu vkládala jen na začátek či na konec videí. Teď přenáší na web televizní model, čeká, že inzerenti budou čím dál víc dávat peníze do reklamy na internetu místo v televizi. Podle odhadů agentury OMD letos půjde do televizní reklamy 11,9 miliardy korun, na internet už 4,1 miliardy,“ informuje redaktor deníku Lidové noviny Ondřej Aust. „Reklamu na webu prodáváme samostatně, umožňujeme také společné plánování s televizními kampaněmi. Provázání televizní a internetové reklamy umožňujeme i na úrovni cenových a slevových podmínek,“ sdělila mluvčí Novy Michaela Fričová. Dodala, že reklama se na internetu objevuje jen u nezpravodaj­ských videí.

Návštěvníci Nova.cz si podle šéfa webů Novy Pavla Krbce přehrají měsíčně 9,6 milionu videí. Nejnavštěvovanější, třeba sitcom Comeback, přitom zaznamenávají kolem tří set tisíc zhlédnutí, loňský cyklus Soukromé pasti měl dokonce půl milionu shlédnutí za každý díl.