Hlavní navigace

Nova zaútočila na Primu: registruje si názvy Sborovna a Velký úklid

2. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 8. 2011

Názvy dvou projektů, které chystá do vysílání televize Prima, si nechala u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat konkurenční Nova. Jde o slovní ochranné známky Sborovna a Velký úklid. Pod názvem Sborovna vzniká pro Primu nový původní seriál ze zákulisí základní školy, který pro televizi natáčí společnost Filmbrigade, která stojí i za seriály Letiště, Přešlapy a Zázraky života. Na Velký úklid upozorňuje Prima na svém webu, kde vyhlásila casting na protagonisty pořadu, v němž se bude uklízet „v domě i v životě“.

K TÉMATU: Prima natáčí nový původní seriál Sborovna ze zákulisí základní školy

V obou případech si Prima ochranné známky s názvy připravovaných pořadů neregistrovala, informace o jejich přípravě ale pronikly minulý týden do médií. Nutno dodat, že nejde o první patentovou přestřelku mezi oběma televizemi. V době, kdy Prima připravovala start svého ženského kanálu Prima love, požádala patentový úřad o registraci názvu Prima Doma, která nápadně připomíná projekt ženského kanálu Nova Doma, s nímž hodlá brzy odstartovat Nova.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Prima zve na casting nového pořadu Velký úklid

Nejsledovanější česká televize si pro změnu registrovala známku Nova Family, kterou reaguje na projekt kanálu Prima Family, k němuž Prima už získala licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání. Žádosti o registrace ochranných známek Soborovna a Velký úklid podala Nova minulý týden ve čtvrtek, těsně poté, co se informace o těchto projektech Primy objevily v médiích.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.