Hlavní navigace

Nova zítra nezahájí digitální vysílání v Domažlicích, nemá povolení

31. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
31. 10. 2006

Televize Nova se od zítřka neobjeví v přechodném digitálním multiplexu A v Domažlicích, protože k tomu nemá povolení od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Digitální vysílání v regionu tak zahájí pouze Česká televize a Český rozhlas s tím, že programová pozice TV Nova bude obsazena později. Sdělila to tisková mluvčí Novy Veronika Šmítková.

MMF24

Stanice se podle Šmítkové na projekt pilotního digitálního vysílání na Domažlicku připravovala společně s ČT a provedla už veškeré technické přípravy. Byli jsme připraveni začít okamžitě digitálně vysílat. Podle zákona však musíme počkat na vyjádření RRTV, jíž jsme adresovali svou žádost o účast v experimentu, vysvětlila mluvčí Novy. Vzhledem k tomu, že od RRTV zatím nepřišlo žádné vyjádření, Nova zatím digitální vysílání v Domažlicích nezahájí.

Doufáme, že souhlas obdržíme co nejdříve, neboť domažlický projekt pokládáme za velmi potřebný experiment, který prověří všechny mechanismy přechodu z analogového na digitální vysílání a že o něm Rada rozhodne na svém nejbližším zasedání, prohlásil generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).