Hlavní navigace

Nova zrušila funkce šéfredaktorů zpravodajství a publicistiky. Šetří

7. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 5. 2010

Po šéfredaktorovi publicistiky Stanislavu Brunclíkovi opouští televizi Nova i šéfredaktor zpravodajství Petr Mrzena. Důvodem je reorganizace úseku zpravodajství, do něhož Nova začleňuje tiskovou agenturu Mediafax, již loni koupila jako ztrátový podnik za symbolickou cenu jednu euro od Adriana Sarbu, prezidenta společnosti CME, která Novu vlastní.

K TÉMATU: Nova začleňuje Mediafax do své struktury, končí šéf publicistiky Brunclík

ICTZ23

Důvodem je optimalizace procesů v televizním a internetovém zpravodajství a publicistice, které v současné době procházejí rozsáhlou restrukturalizací a nastavováním nové organizace práce. Tyto změny souvisí s nedávnou akvizicí zpravodajské agentury Mediafax a jejím začleněním do redakcí TV Nova, cituje server Mediář.cz mluvčí Novy Michaelu Fričovou.

Jediným šéfem zpravodajství tak po odchodech Brunclíka a Mrzeny zůstává ředitel zpravodajství Martin Ondráček, který přebírá výkonné pravomoci v obou odděleních. Po Brunclíkovi na Nově zůstává například úspěšný publicistický pořad Střepiny, který se svým způsobem podepsal na postupném zániku investigativního pořadu Na vlastní oči. Mrzena z Novy odchází po čtyřech letech, předtím působil na Primě a v České televizi.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.