Hlavní navigace

Nové funkce televizorů Philips. Vzdáleně zapnete třeba i nahrávání

15. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Philips
Vzájemná spolupráce TP Vision a TeamViewer spočívá v zabudování systému dovolujícího převzetí ovládání televizoru připojeného na internet.

Společnost TP Vision, výrobce televizorů značky Philips, uzavřela partnerství s firmou TeamViewer. Díky tomu budou mít nové modely Philips 2016 vybavené operačním systémem Android TV předinstalovanou aplikaci TeamViewer Quick Support. Ta dovoluje vzdálené ovládání přístroje a sdílení plochy, tedy v podstatě převzetí ovládání televizoru a tím například i možné vzdálené vyřešení problémů.

U Windows je tato funkce známa už hodně dlouho. Říkalo se jí různě a výsledkem byla tzv. vzdálená plocha, která se objevila na vašem počítači, a tak jste mohli efektivně pomoci kamarádovi, který se v počítačích příliš neorientoval, nebo zákazníkům, pokud ji používala profesionální podpora.

ČTĚTE TAKÉ: Philips 55PUS8700 – test televizoru modelové řady 2016 s Android TV (5.1)

Test 4K monitoru Philips 241P6VPJKEB

Kolekce televizorů Philips pro rok 2016 sází na vysoký dynamický rozsah (HDR) a osvětlení Ambilight

V případě televizorů Philips vybavených Android TV se může pracovník servisu přes internet připojit k vašemu televizoru a pomoci vám vyřešit problém rychle a pružně, aniž byste v mnoha případech museli televizor někam odvážet nebo naopak platit za výjezd.

cif-tip-firmy

Vlastnosti TeamViewer Quick Support:

  • Aplikace je lokalizována a bude předinstalována na všech televizorech s OS Android TV modelových řad 2016.
  • Při použití aplikace (vzdálené podpoře či změně nastavení TV) musí být uživatel fyzicky u televizoru přítomen a musí odsouhlasit přístup.
  • Pro vzdálený přístup postačí, aby byla na TV aplikace spuštěna, a nic dalšího, kromě povolení přístupu, není od uživatele zapotřebí.

TeamViewer Quick Support je k dispozici pro celou řadu operačních systémů a podle tiskové zprávy rovněž umožňuje znalým uživatelům vzdáleně upravit nastavení televizoru, který používají například vaši starší rodiče, nebo prostě ti, kteří si s problémem, typicky úpravou nastavení nějaké funkce, nevědí rady. Navíc mají také jít vzdáleně spustit některé funkce, jako například nahrání pořadu.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.